„Fortum Klaipėda“ kartu su „Darom“ pažymėjo vienerių metų gimtadienį

Šiais metais Klaipėdoje akcijos „Darom“ geriausiu draugu tapo vienerių metų veiklos sukaktį mininti termofikacinė jėgainė UAB „Fortum Klaipėda“. Bendradarbiavimo rezultatas – finalinis akcijos renginys, kuriame dalyvavo gausus būrys klaipėdiečių.

 

„Fortum Klaipėda“ ir akcijos „Darom“ organizatoriai visus akcijos dalyvius ir ne tik, klaipėdiečius bei miesto svečius pakvietė pasidžiaugti nuveiktais dienos darbais ir pasiektais rezultatais bei kartu atšvęsti vienerių metų UAB „Fortum Klaipėda“ gimtadienį. Šventės dalyvių laukė įvairios atrakcijos kaip „Kosminis tinklinis“, „Skylių siena“ vaikams ir kitos sportinės estafetės bei jauki poilsio zona, vaišės. Susirinkusieji turėjo galimybę dalyvauti ekskursijoje po jėgainę ir iš arti susipažinti su jos veikla.

 

Pasak UAB „Fortum Klaipėda“ direktoriaus Juozo Donielos, nuo pat veiklos pradžios įmonė stengiasi aktyviai dalyvauti bendruomenės gyvenime. „Bendradarbiaudami su akcija „Darom“, norime ne tik paraginti gyventojus susitvarkyti savo aplinką ir prisidėti prie švaresnės Klaipėdos kūrimo, bet tuo pačiu siekiame skatinti ir bendruomeniškumą. Kompanijos „Fortum“ tikslas – gaminti energiją, gerinančią šiandienos ir ateities kartų gyvenimo kokybę, o visa mūsų veikla grindžiama tvarumu. Todėl palaikome visas iniciatyvas, kurios susijusios su aplinkos puoselėjimu. Kiekviena pakelta šiukšlė padarys mūsų miestą dar švaresnį, ir patrauklesnį tiek mums, Klaipėdos gyventojams, tiek ir miesto svečiams,“ – pažymėjo Juozas Doniela.

 

2013 m. gegužės 15 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Suomijos Respublikos Prezidentas Sauli Niinistö iškilmingai atidarė naująją „Fortum Klaipėda“ termofikacinę jėgainę. UAB „Fortum Klaipėda“ termofikacinė jėgainė yra pirmoji atliekomis kūrenama jėgainė ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Naujoji jėgainė padeda spręsti atliekų tvarkymo Klaipėdos regione problemas ir mažina sąvartynuose kaupiamų atliekų kiekį.

 

* * *

 

Apie „Fortum Klaipėda“

 

 

UAB „Fortum Klaipėda“ termofikacinė jėgainė Klaipėdoje, naudojanti atliekas kaip kurą, yra pirmoji tokio tipo jėgainė Lietuvoje. Termofikacinės jėgainės katilinėje, kurios energijos naudojimo efektyvumas siekia beveik 90%, kasmet galima sudeginti 250 000 tonų atliekų ir biokuro. Jėgainės elektrinė galia – 20MW, o šiluminė galia – 50MW. Dar pie 13MW šiluminės galios didžiausio poreikio laikotarpiu, t.y. žiemos laikotarpiu, gaunama panaudojant jėgainėje įrengtą dūmų kondensatorių.

 

Per metus jėgainė pagamina apie 140 GWh elektros energijos bei 400 GWh šiluminės energijos, t. y. maždaug 40% Klaipėdos šilumos vartotojams reikalingo šilumos kiekio. Į naująją termofikacinę jėgainę „Fortum“ investavo 435 mln. litų arba maždaug 126 mln. eurų. Įmonėje dirba 36 darbuotojai.

 

Daugiau informacijos – www.fortum.lt