UAB „Fortum Švenčionių energija“ užbaigė 0,8 mln. eurų vertės projektą

UAB „Fortum Švenčionių energija“, kartu su ES struktūrinių fondų parama užbaigė projekto „UAB „Fortum Švenčionių energija“ centralizuotų šilumos tiekimo tinklų modernizavimas, siekiant padidinti energijos tiekimo patikimumą ir saugumą“ įgyvendinimą. Projekto metu pakeista 4515 sąlyginių metrų šilumos tinklų, įgyvendinimui išleista 0,8 mln. eurų.

 

2013 m. lapkričio 29 d. buvo pasirašyta sutartis su Ūkio ministerija dėl projekto „UAB „Fortum Švenčionių energija“ centralizuotų šilumos tiekimo tinklų modernizavimas, siekiant padidinti energijos tiekimo patikimumą ir saugumą“. Projektas 50 % finansuojamas iš Europos sąjungos paramos struktūrinių fondų, kita 50 %  projekto dalis finansuojama iš UAB „Fortum Švenčionių energija“ lėšų.

 

Projekto įgyvendinimo pradžia paskelbta 2014 m. sausio 1 d., o projekto pabaiga - 2015 m. rugsėjo 30 d. Projekto metu buvo numatyta  pakeisti 3,626 km dvigubų šilumos tiekimo vamzdynų arba 4,10 km sutartinių 100 mm. skersmens viengubų vamzdynų.

 

Projekto įgyvendinimo laikotarpiu, atlikus patikslintus matavimus, buvo pakeista 3,79262 km dvigubų šilumos tiekimo vamzdynų arba 4,53 km sutartinių 100 mm. skersmens viengubų vamzdynų. Projektas užbaigtas ir priduotas visoms instancijos 2015 m. liepos mėnesį.

 

Projekto metu šiluminės trasos pakeistos visuose trijuose miestuose: Švenčionyse, Švenčionėliuose ir Pabradėje. Nors buvo pakeista 0,43 km daugiau sutartinių 100 mm. skersmens viengubų vamzdynų, projekto lėšų sutaupyta 60193,25 eurai arba 6,77 % numatytų lėšų.

 

* * *

 

„Fortum“ tikslas yra gaminti energiją, gerinančią gyvenimo kokybę šiandienos ir ateities kartoms.  Atsižvelgdami į klientų poreikius „Fortum“ gamina, tiekia, parduoda elektrą ir šilumą, teikia ekspertines paslaugas. „Fortum“ veiklą vykdo Šiaurės ir Baltijos šalyse, Rusijoje ir Lenkijoje. 

 

2014 m. bendrovės „Fortum“ pardavimai siekė 4,1 mlrd. eurų, o lyginamasis veiklos pelnas – 1,1 mlrd. Eurų. „Fortum“ korporacijoje dirba apie 8400 žmonių. Kompanijos akcijos kotiruojamos NASDAQ OMX Helsinki vertybinių popierių biržoje.

 

* * *

 

Daugiau informacijos – www.fortum.lt