Joniškio rajono savivaldybėje įvyko susitikimas dėl šilumos punktų eksploatacijos

Sausio 18 d., Joniškio rajono savivaldybėje įvyko gyventojų, namų bendrijų pirmininkų, savivaldybės atstovų, Joniškio rajono savivaldybės mero Gedimino Čepulio, UAB „Joniškio būtų ūkio“ ir UAB „Fortum Joniškio energijos“ atstovų susitikimas, kurio metu buvo diskutuojama šilumos punktų, esančių daugiabučiuose namuose priežiūros klausimai. Susitikimą inicijavo Seimo narys Vitalijus Gailius.

 

Susitikimo metu buvo konstatuota, kad susiklosčiusi situacija yra neišspręsta Lietuvos įstatymais ir juose yra dviprasmiškų teiginių. Nors buhalteriškai kai kurių daugiabučių namų šilumos mazgai priklauso UAB „Fortum Joniškio energija“, tačiau jų priežiūra, keitimas ir atnaujinimas turėtų būti vykdomas kiekvienos bendrijos sprendimu ir iniciatyva.

 

Kol nėra aišku, kada įstatymai bus priimti,  UAB „Fortum Joniškio energija“ rekomenduoja namų bendrijoms perimti šilumos punktų priežiūrą ir pačius punktus savo nuosavybėn.

 

Šiuo metu Joniškio mieste yra likusios tik 7 namų bendrijos, kurios šio klausimo dar nėra išsprendusios. Visų kitų bendrijų nariai kas mėnesį moka į kaupiamąjį fondą ir atėjus laikui keičia šilumokaičius iš fondo lėšų.

 

* * *

 

„Fortum“ tikslas yra gaminti energiją, gerinančią gyvenimo kokybę šiandienos ir ateities kartoms.  Atsižvelgdami į klientų poreikius „Fortum“ gamina, tiekia, parduoda elektrą ir šilumą, teikia ekspertines paslaugas. „Fortum“ veiklą vykdo Šiaurės ir Baltijos šalyse, Rusijoje ir Lenkijoje.

 

2014 m. bendrovės „Fortum“ pardavimai siekė 4,1 mlrd. eurų, o lyginamasis veiklos pelnas – 1,1 mlrd. Eurų. „Fortum“ korporacijoje dirba apie 8400 žmonių. Kompanijos akcijos kotiruojamos NASDAQ OMX Helsinki vertybinių popierių biržoje.

 

Daugiau informacijos – www.fortum.lt