UAB „Fortum Joniškio energija“ per 2015 metus investavo 1,2 milijonus eurų

​UAB „Fortum Joniškio energija“ per 2015 metus investavo 1,2  milijonus eurų


UAB „Fortum Joniškio energija“ per 2015 metus Joniškio, Žagarės, Gataučių gyventojams ir organizacijoms pardavė 19 GWh šilumos energijos ir investavo 1,2 milijonus eurų į šilumos ūkio modernizavimą.


2015 metais UAB „Fortum Joniškio energija“ pagamino 12,5 GWh šiluminės energijos, dalį jos  - 6,6 GWh - iš atsinaujinančių energijos šaltinių, t.y. biokuro, kurio buvo sunaudota 2,7 tūkstančiai tonų. Likusi dalis - 5,9 GWh - šiluminės energijos pagaminta iš 607,0 tūkst. m3 dujų. Iš nepriklausomo šilumos gamintojo UAB „GA Joniškis“ įmonė nupirko 9,2 GWh šilumos energijos. Praėjusiais metais vartotojams patiekta 19 GWh šilumos, o nuostoliai tinkluose sudarė 12,3 procentus.


Pasak UAB „Fortum Joniškio energija“ generalinio direktoriaus Dainiaus Muižio, praėjusiais metais įgyvendinta daug reikšmingų projektų. „Pabaigėme Joniškio Centrinės ir Žagarės katilinių rekonstrukcijas, modernizavome šilumos tinklus. Visi šie pakeitimai jau dabar leidžia įmonei dirbti efektyviau ir siūlyti klientams žemesnes šilumos kainas“ - teigia UAB „Fortum Joniškio energija“ vadovas.


Per praėjusius metus UAB „Fortum Joniškio energija“ investicijoms skyrė 1,2 milijonus eurų. Didžiausias investicinis projektas - Joniškio miesto centrinės katilinės rekonstrukcija, kurios metu buvo įrengtas 2 MW galios biokuro katilas. Atliktų darbų vertė - 716,1 tūkstančių eurų.  387,7 tūkstančiai eurų buvo skirti šilumos tiekimo tinklo modernizavimui. Taip pat buvo atlikta Žagarės katilinės rekonstrukcija - įrengtas naujas 0,72 MW galingumo biokuro katilas. Atliktų darbų vertė - 87,7 tūkstančiai eurų.


Praėjusiais metais UAB „Fortum Joniškio energija“ šilumos pardavimo kaina brangiausia buvo pirmaisiais metų mėnesiais, iki Centrinės katilinės naujo biokuro katilo eksploatacijos pradžios. Sausio mėnesį kaina siekė 8,80 ct/kWh. UAB „Fortum Joniškio energija“ šilumos kainos pozicija bendrame Lietuvos šilumos tiekimo žemėlapyje buvo viena iš aukščiausių. Brangesnės buvo tik Biržų, Trakų ir Prienų šilumos tiekėjų taikomos kainos. 2015 metų kovo mėnesį, pradėjus eksploatuoti naująjį biokuro katilą ir šilumos gamybai naudoti medienos biomasę, šilumos kainos spalio mėnesį krito iki 6,93 ct/kWh arba  32 pozicijos tarp 49 Lietuvoje šilumą tiekiančių įmonių. Vidutinė 2015 metų šilumos kaina - 6,96 ct/kWh.


Bendrovė tiekia šilumą 64 organizacijoms ir 94 gyvenamiesiems namams arba 2048 butams ir yra pagrindinis šilumos tiekėjas Joniškio, Žagarės ir Gataučių miestuose.


Įmonės  investicijos į šilumos ūkį sudaro virš 4,7 milijonų eurų.

 

* * *

 

„Fortum“ tikslas yra gaminti energiją, gerinančią gyvenimo kokybę šiandienos ir ateities kartoms.  Atsižvelgdami į klientų poreikius „Fortum“ gamina, tiekia, parduoda elektrą ir šilumą, teikia ekspertines paslaugas. „Fortum“ veiklą vykdo Šiaurės ir Baltijos šalyse, Rusijoje ir Lenkijoje.

 

2014 m. bendrovės „Fortum“ pardavimai siekė 4,1 mlrd. eurų, o lyginamasis veiklos pelnas – 1,1 mlrd. Eurų. „Fortum“ korporacijoje dirba apie 8400 žmonių. Kompanijos akcijos kotiruojamos NASDAQ OMX Helsinki vertybinių popierių biržoje.