Kauno kogeneracinė jėgainė pripažinta valstybinės reikšmės atliekų tvarkymo objektu

Šiandien Vyriausybė valstybės valdomos energetikos įmonių grupės „Lietuvos energija“ kartu su bendrove „Fortum Heat Lietuva“ statomą Kauno kogeneracinę jėgainę pripažino valstybinės svarbos atliekų tvarkymo objektu. Toks vyriausybės sprendimas sudarys palankesnes sąlygas sklandžiam projekto įgyvendinimui bei  finansinių lėšų, reikalingų jėgainės statybai, pritraukimui.

 

„Valstybės svarbos statuso suteikimas statomai kogeneracinei jėgainei Kaune leis deginti komunalines atliekas teisės aktų numatyta tvarka. Šis sprendimas bus tikrai svarbus, derantis su bankais dėl geresnių projekto finansavimo sąlygų. Planuojama, kad pastatyta Kauno kogeneracinė jėgainė ne tik išspręs atliekų kaupimo sąvartynuose problemą. Deginant atliekas bus pagaminama pigesnė šiluma ir elektros energija“, - teigia „Lietuvos energijos“ Kogeneracinių jėgainių projektų tarnybos direktorius Nerijus Rasburskis.

 

Pagal galiojančius teisės aktus, valstybinės reikšmės atliekų tvarkymo objektais pripažįstami veikiantys arba statomi atliekų tvarkymo objektai.

 

Kauno kogeneracinės jėgainės statybos projektas vykdomas pasitelkiant „Lietuvos energijos“ ir „Fortum Heat Lietuva“ kompetencijas. Numatom, kad šios jėgainės elektrinė galia  sieks apie 24 MW, o šilumos gamybos galia apie 70 MW. Tokie pajėgumai leis racionaliai panaudoti apie 200 tūkst. tonų regione susidarančių po rūšiavimo likusių ir perdirbti netinkamų komunalinių atliekų, iš kurių bus pagaminama apie 40 proc. Kauno miestui reikalingos šilumos bei daugmaž 170 GWh elektros energijos.

 

Skaičiuojama, kad Kauno kogeneracinės jėgainės bendra vertė turėtų siekti apie 147 mln. eurų. Projekto finansavimui siekiama pritraukti ir Europos Sąjungos paramą.

 

***

 

Daugiau informacijos:
Ernesta Dapkienė
„Lietuvos energijos“ Korporatyvinės komunikacijos tarnybos direktorė
Tel. (8 5) 278 2042
Mob. tel. (8 611) 43 548 
El. paštas ernesta.dapkiene@le.lt