„Fortum“ prijungė 100 MW galios saulės elektrinę prie elektros tinklo Indijoje

​„Fortum“ prijungė 100MW galios saulės elektrinę prie elektros tinklo Pavagados saulės energijos parke Tumkuro rajone, Karnatakos valstijoje, Indijoje. Ši saulės elektrinė padidino „Fortum“ saulės energijos gamybos pajėgumus Indijoje daugiau nei du kartus – nuo 85 iki 185MW; tai jau ketvirtas ir kol kas didžiausias „Fortum“ įgyvendintas saulės energijos projektas.

2016m. balandį atvirkštiniame aukcione „Fortum“ laimėjo 100MW iš visų siūlytų 500MW pajėgumų. Įsigijimo sąlygos apėmė fiksuotą 4,79INR/kWh tarifą 25 metams. „Fortum“ 100MW yra pirmoji dalis Pavagados saulės energijos parke, kuris pasiekė visą savo galią ir buvo prijungtas prie elektros tinklo.

„Džiaugiamės galėdami prijungti prie tinklo savo ketvirtąją saulės elektrinę. Tikimės ir toliau plėsti verslą bei ieškome galimybių panaudoti savo žinias ir patirtį, įgytą vykdant mūsų projektus“,– sakė Kari Kautinen, Susijungimų ir įsigijimų bei saulės ir vėjo energetikos plėtros padalinio vyresnysis viceprezidentas.

„Labai didžiuojuosi, kad mes ir vėl įgyvendinome saulės energijos projektą laiku ir pagal planą“,– sakė Sanjay Aggarwal, „Fortum India“ generalinis direktorius.

„Fortum“ siekia padidinti savo saulės ir vėjo energetikos paketą iki gigavato masto bei taip įtvirtinti ilgalaikį savo konkurencingumą. Vykdydama savo strategiją „Fortum“ skirs maždaug 200–400 milijonų eurų savo plėtros kapitalo saulės energijos projektams Indijoje. Lapkritį „Fortum“ pasirašė sutartį, pagal kurią įsigis 35MW saulės energijos gamybos pajėgumų Rusijoje.

* * *

Fortum

„Fortum“ yra pirmaujanti švarios energijos įmonė, tiekianti elektros energiją ir šildymo bei vėsinimo paslaugas, taip pat išmaniuosius sprendimus, didinančius išteklių vartojimo efektyvumą. 62% įmonės pagamintos energijos yra be CO2. „Fortum“ veiklą vykdo Šiaurės ir Baltijos šalyse, Rusijoje, Lenkijoje ir Indijoje. 2016m. bendrovės „Fortum“ pardavimai siekė 3,6 mlrd. eurų. „Fortum“ korporacijoje dirba apie 8000 žmonių. Kompanijos akcijos kotiruojamos NASDAQ OMX Helsinkio vertybinių popierių biržoje.

„Fortum“ Lietuvoje priklauso UAB „Fortum Heat Lietuva“, kuri valdo įmones UAB „Fortum Klaipėda“ (95%), UAB „Fortum Joniškio energija“ (66,2%) ir UAB „Fortum Švenčionių energija“ (50%). Taip pat įmonei priklauso 19,64% AB „Klaipėdos energija“ akcijų ir 49% UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijų.

Daugiau informacijos – www.fortum.lt.

Andrius Kasparavičius

Atstovas ryšiams su visuomene
Tel: +370 698 17 740
andrius@koko.lt