Europos didmiesčių rajonuose planuojamas naujas didelės galios įkrovimo tinklas

„Fortum Charge & Drive“ ir „Allego“ pradeda visos Europos mastu vykdyti sąveikiojo įkrovimo tinklo projektą didmiesčių rajonuose ir palei greitkelius; projektas bus grindžiamas didelės galios įkrovimo architektūra ir išmaniaisiais el. įkrovimo centrais. Planuojamas įkrovimo tinklas bus įgyvendintas 20 šalių didmiesčių, tarp kurių ir Lietuva, rajonuose iki 2025m.

Europos Sąjunga pasirinko MEGA-E projektą ir rekomendavo skirti jam bendrąjį finansavimą. Planuojama įrengti 322 itin greitus įkroviklius ir 27 išmaniuosius įkrovimo centrus 20-yje Europos valstybių. Vykdant bendrą projektą, „Allego“ toliau plės įkrovimo tinklą Vidurio Europoje, o „Fortum“- Šiaurės šalių regione. Įgyvendinimą planuojama pradėti suderinus finansines sąlygas, tai padaryti tikimasi pirmoje 2018 m. pusėje. „Allego“ ir „Fortum“ dalyvauti šiame projekte kviečia ir kitus investuotojus bei vietos partnerius. Projektas bus pradėtas vykdyti Belgijoje, Danijoje, Estijoje, Jungtinėje Karalystėje, Latvijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Liuksemburge, Nyderlanduose, Norvegijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, Švedijoje ir Vokietijoje.

„Mes tikime atviros infrastruktūros principais. Tai reiškia, kad mūsų įkrovikliai turi būti skirti kiekvienam piliečiui ir įvairių modelių automobiliams. Todėl ketiname derinti kelis įkrovimo sprendimus taikydamiesi prie įvairių poreikių ir greičių. MEGA-E įkrovimo tinklas bus svarbus visiems elektromobilių vairuotojams ir kasdien važinėjantiems į darbą ir atgal Europoje“,- sakė Rami Syväri, „Fortum Charge & Drive“ viceprezidentas.

„Maždaug 70% eismo Europoje vyksta miestų teritorijose, kuriose CO2 tarša yra didžiausia. MEGA-E įkrovimo tinklas parems įvairias elektromobilumo formas ir padės keliauti neteršiant aplinkos ne tik didmiesčių teritorijose, bet ir iš vienos tokios teritorijos į kitą. Unikalu tai, kad kuriame vadinamuosius „el. įkrovimo centrus“, kuriuose vienoje vietoje derinsime kelis elektromobilių įkrovimo sprendimus. Todėl el. įkrovimo centrai optimaliai padidins energijos ir mobilumo sistemų efektyvumą“,- sakė „Allego“ generalinė direktorė Anja van Niersen.

„Fortum Charge & Drive“ ir „Allego“ pirmieji Europoje pasiūlė integruotą požiūrį, leisiantį sujungti didmiesčių teritorijas nuosekliame įkrovimo centre. MEGA-E padeda siekti ES nustatytų tikslų- skatinti mažataršį mobilumą ir gerinti jos piliečių gyvenimo kokybę. MEGA-E projektas grindžiamas vizija, ES parengta 2009 metais, kai TEN-T/CEF programoje buvo sukurta Inovacijų grupė. Šis projektas vienas pirmųjų įgyvendins ją visos Europos mastu. Daugiau informacijos apie geografinę aprėptį ir vietos partnerius bus pateikta vėliau

„Fortum Charge & Drive“ ir „Allego“ yra dvi įkrovimo infrastruktūros kūrimo ir valdymo lyderės Europoje. 2017m. rugsėjį šios dvi įmonės pasirašė ketinimų raštą siekdamos bendradarbiauti kuriant integruotą ir sklandžiai veikiantį įkrovimo tinklą elektromobilių vairuotojams visoje Europoje. MEGA-E projektas yra vienas iš svarbių šio bendradarbiavimo rezultatų.

* * *

Allego

„Allego“- tai pirmaujanti įkrovimo sprendimų tiekėja, turinti daug patirties el. mobilumo srityje, įskaitant įvairius standartus atitinkančių sparčiųjų įkroviklių tinklo kūrimą Nyderlanduose, Vokietijoje, Belgijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Liuksemburge. „Allego“ įdiegė daugiau nei 7300 įkrovimo lizdų miestų teritorijose ir palei svarbiausius transporto kelius. Įmonė padeda įmonėms ir elektromobilių vairuotojams naudodama „EV Cloud“ pagrindo priežiūros platformą. Ši platforma suteikia galimybę lengvai teikti įvairias praktiškas paslaugas, pvz., atsiskaitymo, aktyvaus stebėjimo, mobiliųjų programėlių, interneto portalų, analizės priemonių ir kompiuterinio apdorojimo. Įmonės visame pasaulyje gali pasiūlyti įkrovimo įrangą savo klientams, darbuotojams ar svečiams naudodamos savo prekės ženklą.

Daugiau informacijos- www.allego.eu.

Fortum Charge & Drive

„Fortum Charge & Drive“ yra elektromobilių įkrovimo sistemų iniciatorė, jai priklauso maždaug 1500 kontroliuojamų išmaniųjų įkroviklių tinklas Šiaurės šalyse. „Charge & Drive“ siekia patenkinti augančią globalią el. mobilumo paklausą siūlydama pasaulinės klasės debesies pagrindo sprendimus. „Charge & Drive Cloud“ suteikia intuityvią galutinio naudotojo sąsają ir visapusišką operacinę sistemą, kuri padės įkrovimo punktų operatoriams valdyti įkrovimo įrangą nuotoliniu būdu. 

Daugiau informacijos- www.chargedrive.com.

Fortum

„Fortum“ yra pirmaujanti švarios energijos įmonė, tiekianti elektros energiją ir šildymo bei vėsinimo paslaugas, taip pat išmaniuosius sprendimus, didinančius išteklių vartojimo efektyvumą. 62% įmonės pagamintos energijos yra be CO2. „Fortum“ veiklą vykdo Šiaurės ir Baltijos šalyse, Rusijoje, Lenkijoje ir Indijoje. 2016m. bendrovės „Fortum“ pardavimai siekė 3,6mlrd. eurų. „Fortum“ korporacijoje dirba apie 8000 žmonių. Kompanijos akcijos kotiruojamos NASDAQ OMX Helsinkio vertybinių popierių biržoje.

„Fortum“ Lietuvoje priklauso UAB „Fortum Heat Lietuva“, kuri valdo įmones UAB „Fortum Klaipėda“ (95%), UAB „Fortum Joniškio energija“ (66,2%) ir UAB „Fortum Švenčionių energija“ (50%). Taip pat įmonei priklauso 19,64% AB „Klaipėdos energija“ akcijų ir 49% UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijų.

Daugiau informacijos- www.fortum.lt.

Andrius Kasparavičius

Atstovas ryšiams su visuomene
Tel: +370 698 17 740
andrius@koko.lt