„Fortum“ ir NKM susitarė plėsti elektromobilių įkrovimo tinklą Vengrijoje

„Fortum Charge & Drive“ ir Vengrijos įmonė „NKM National Utilities“ susitarė dėl strateginės partnerystės kuriant platų elektromobilių įkrovimo paslaugų tinklą Vengrijoje. „National Utilities“ planuoja artimoje ateityje statyti nacionalinį elektromobilių įkrovimo tinklą Vengrijoje, o „Fortum Charge & Drive“ pateiks debesies pagrindo SaaS (programinės įrangos nuomos paslaugų) sprendimą, skirtą įkrovimo tinklui administruoti ir eksploatuoti.

„National Utilities“ ruošiasi būti elektromobilumo pradininkė Vengrijoje ir ateinančiais mėnesiais įrengs 100 naujų įkroviklių. „Fortum Charge & Drive“ padės „National Utilities“ pateikdama debesies pagrindo sprendimą ir dalydamasi patirtimi, įgyta dirbant Šiaurės šalių rinkose.

Šiuo metu „National Utilities“ ieško įkrovimo stotelėms tinkamų vietų ir bendradarbiavimo su tinkamais operatoriais- pvz., degalinėmis, savivaldybėmis, viešbučiais, stovėjimo aikštelių valdytojais ir mažmeninės prekybos taškais- galimybių. „National Utilities“ skatins perėjimą prie elektromobilių siekdama mažinti CO2 taršą ir gerinti oro kokybę visoje Vengrijoje.

„Vengrija yra svarbi šalis skatinant elektromobilumą Vidurio Europoje, nes ribojasi su septyniomis kitomis šalimis. 2018 metais, kai rinkoms bus pasiūlyta naujų didesnį atstumą galinčių įveikti elektromobilių, kaip žada didžioji dalis automobilių gamintojų, ilgų tarpvalstybinių kelionių skaičius elektromobiliais pastebimai išaugs. Todėl svarbu, kad Vengrijoje būtų pastatytas platus įkrovimo stotelių tinklas, valdomas profesionalaus operatoriaus. NKM turi motyvacijos tapti elektromobilumo pradininke Vengrijoje, ir mes nekantraujame padėti jai augti bei pasidalyti pamokomis, išmoktomis Šiaurės šalių rinkose,“- sakė Michael Warner, „Fortum Charge & Drive“ tarptautinės prekybos skyriaus vadovas.

„National Utilities“ ketina tapti elektromobilumo pradininke Vengrijoje. Iki metų pabaigos planuojame įrengti daug įkroviklių visoje šalyje. Norėtume ne tik montuoti viešuosius įkroviklius, bet ir imtis svarbaus vaidmens privatiems namams ir verslo įmonėms skirtų įkrovimo technologijų rinkoje. Bendradarbiaujant su vietos valdžios institucijomis galima greitai sukurti visą šalį aprėpiantį tinklą,“- sakė Zoltán Alkér, „NKM National Utilities Ltd“ generalinio direktoriaus pavaduotojas.

Šiuo metu Vengrijoje yra maždaug 1000 elektromobilių. Nuo 2016m. pradžios elektromobiliams su žaliais registracijos numeriais leidžiama nemokamai stovėti visame Budapešte. Vengrijos vyriausybė planuoja spartinti įkrovimo punktų plėtrą visoje šalyje, nes dabar įkrovimo stotelių daugiausia yra Budapešte ir palei greitkelį tarp Budapešto ir Vienos.

* * *

NKM National Utilities

„NKM National Utilities Ltd“ („National Utilities“, „Nemzeti Közművek“ arba „Įmonė“) buvo įsteigta kaip nacionalinis komunalinių paslaugų teikėjas, jai buvo skirta užduotis valdyti centralizuotą nacionalinę komunalinių paslaugų sistemą ir užtikrinti, kad tokių paslaugų kainos būtų priimtinos Vengrijos vartotojams.

„Nemzeti Közművek“ yra ir bendras visų jai priklausančių įmonių prekės ženklas. Pagrindinė jos užduotis yra valdyti centralizuotą nacionalinę komunalinių paslaugų sistemą ir užtikrinti tvarų komunalinių paslaugų, pvz., gamtinių dujų ir elektros, tiekimą. Be to, ši įmonė siekia didinti nacionalinio tiekimo saugumą bei užtikrinti paprastesnį, greitesnį ir prieinamą klientų aptarnavimą.

„Nemzeti Közművek“ rūpinasi bendru šios nacionalinės komunalinių paslaugų sistemos valdymu. Licencijuojamą veiklą, pvz., prekybą energija arba skirstymo sistemų eksploataciją, vykdo jos kontroliuojamos antrinės įmonės. „Nemzeti Közművek“ ir jai priklausančiose įmonėse dirba maždaug 3000 darbuotojų, ji kontroliuoja 45TWh galios energetikos portfelį ir rūpinasi tiekimu maždaug 4,2 milijono vartotojų.

Fortum

„Fortum“ yra pirmaujanti švarios energijos įmonė, tiekianti elektros energiją ir šildymo bei vėsinimo paslaugas, taip pat išmaniuosius sprendimus, didinančius išteklių vartojimo efektyvumą. 62% įmonės pagamintos energijos yra be CO2. „Fortum“ veiklą vykdo Šiaurės ir Baltijos šalyse, Rusijoje, Lenkijoje ir Indijoje. 2016m. bendrovės „Fortum“ pardavimai siekė 3,6mlrd. eurų. „Fortum“ korporacijoje dirba apie 8000 žmonių. Kompanijos akcijos kotiruojamos NASDAQ OMX Helsinkio vertybinių popierių biržoje.

„Fortum“ Lietuvoje priklauso UAB „Fortum Heat Lietuva“, kuri valdo įmones UAB „Fortum Klaipėda“ (95%), UAB „Fortum Joniškio energija“ (66,2%) ir UAB „Fortum Švenčionių energija“ (50%). Taip pat įmonei priklauso 19,64% AB „Klaipėdos energija“ akcijų ir 49% UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijų.

Daugiau informacijos- www.fortum.lt.

Andrius Kasparavičius

Atstovas ryšiams su visuomene
Tel: +370 698 17 740
andrius@koko.lt