Metalo laužą iš griovimo darbų aikštelės Inkoo mieste „Fortum“ perdirbs eksporto rinkose

Pirmą kartą savo istorijoje „Fortum“ laivu gabens metalo laužą į eksporto rinkas. Metalo laužas, gautas griaunant Inkoo miesto anglimi kūrenamą elektrinę, atsidurs Turkijoje kaip metalo pramonės žaliava.

„Šį kartą metalo laužas bus pristatytas plieno gamyklai Turkijoje, kurioje jis bus išlydytas ir paverstas nauju plienu statybos pramonei. Iš esmės, elektrinės sienose naudojamas metalas bus perdirbtas ir virs naujo pastato dalimi“,- sakė Tero Holländer, „Fortum“ Verslo plėtros, produktų pardavimo, perdirbimo ir atliekų sprendimų padalinio vadovas.

„Fortum“ pasirašė pristatymo sutartį su „Cronimet Nordic“- vienu pirmaujančių metalo perdirbėjų Europoje. Gabenimu jūra pasirūpins šeimos valdoma Suomijos laivybos įmonė „Meriaura“, kuri specializuojasi pramoninių žaliavų transportavimo srityje.

Inkoo anglimi kūrenamos elektrinės griovimo projektas šiuo metu yra didžiausias Suomijoje ir vienas didžiausių mūsų pramonės istorijoje. Numatoma, kad atliekant griovimo darbus iš viso susidarys maždaug 230 000 tonų įvairių medžiagų. Metalo frakcijos rūšiuojamos griovimo metu ir kaip žaliavos transportuojamos iš darbų vykdymo vietos šalies ir užsienio plieno pramonės įmonėms bei metalo laužą perdirbančioms bendrovėms.

„Metalo laužas- tai vertinga pramonės žaliava. Be to, metalų perdirbimas padeda saugoti gamtos išteklius ir mažina anglies dioksido kiekį, nes metalą galima išlydyti ir paversti naujais gaminiais vėl ir vėl, kone amžinai“,- sakė Tero Holländer.

Sprendimą nugriauti pasenusią anglimi kūrenamą elektrinę Inkoo mieste „Fortum“ priėmė 2016 metų antroje pusėje. Griovimo darbai prasidėjo 2017m. pavasarį ir trimis etapais bus vykdomi iki 2019m. Kol kas perdirbta net 58 procentai visų griaunant gautų medžiagų.

* * *

Fortum

„Fortum“ yra pirmaujanti švarios energijos įmonė, tiekianti elektros energiją ir šildymo bei vėsinimo paslaugas, taip pat išmaniuosius sprendimus, didinančius išteklių vartojimo efektyvumą. „Fortum“ veiklą vykdo Šiaurės ir Baltijos šalyse, Rusijoje, Lenkijoje ir Indijoje. 2017m. bendrovės „Fortum“ pardavimai siekė 4,5 mlrd. eurų. „Fortum“ korporacijoje dirba apie 9000 žmonių. Kompanijos akcijos kotiruojamos NASDAQ OMX Helsinkio vertybinių popierių biržoje.

„Fortum“ Lietuvoje priklauso UAB „Fortum Heat Lietuva“, kuri valdo įmones UAB „Fortum Klaipėda“ (95%), UAB „Fortum Joniškio energija“ (66,2%) ir UAB „Fortum Švenčionių energija“ (50%). Taip pat įmonei priklauso 19,64% AB „Klaipėdos energija“ akcijų ir 49% UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijų.

Daugiau informacijos – www.fortum.lt.

Andrius Kasparavičius

Atstovas ryšiams su visuomene
Tel: +370 698 17 740
andrius@koko.lt