„Fortum“ pasirašė reikšmingą vėjo energijos pirkimo ir balanso paslaugų sutartį su „Taaleri“

„Fortum“ pasirašė reikšmingą daugiametę sutartį, pagal kurią bus perkama ir Šiaurės šalių elektros energijos rinkose parduodama finansinių paslaugų grupės „Taaleri“ gaminama vėjo energija. Sutartis įsigalios nuo 2018 m. balandžio 1 d.

„Fortum“ laimėjo „Taaleri“ paskelbtą konkursą dėl viso bendrovės per metus Suomijoje pagaminamo vėjo energijos kiekio įsigijimo. „Taaleri“ vėjo energijos portfelis yra antras pagal dydį Suomijoje. Bendra jo galia yra 312 MW, per metus pagaminama apie 1 TWh, o tai atitinka apie 1,5 % per 2017 metus Suomijoje pagaminto elektros energijos kiekio.

Remiantis sutartimi, „Fortum“ pirks vėjo energiją, kurią gamina 13 skirtingų “Taaleri” priklausančių vėjo jėgainių ir per „Nord Pool“ elektros energijos biržą parduos ją Šiaurės šalių elektros energijos rinkose.

Pasak Saara Rantanen, „Fortum“ projektų iniciatorės ir B2B pardavimų vadovės, „Taaleri“ vėjo energijos portfelis yra vienas didžiausių Suomijoje, kaip ir ši neseniai pasirašyta vėjo energijos pirkimo ir balanso paslaugų sutartis. Nuostabu, kad galime padėti „Taaleri“ perduoti pagamintą aplinkos neteršiančią vėjo energiją Šiaurės šalių elektros energijos rinkoms. Tuo pat metu tai didina mūsų pačių patirtį vėjo energijos srityje“.

„Taaleri“ gaminamos vėjo energijos pirkimas ir pardavimas Šiaurės šalių elektros energijos rinkose neabejotinai sutampa su „Fortum“ planais didinti iš atsinaujinančių šaltinių pagaminamos elektros energijos dalį Šiaurės šalių elektros energijos rinkose ir mažinti energijos gamybos metu į aplinką išmetamo anglies dvideginio kiekį.

„Savo atsinaujinančių energijos šaltinių strategiją kūrėme tikslingai. Šio bendradarbiavimo dėka galime suderinti reikšmingą „Taaleri“ kompetenciją atsinaujinančių energijos šaltinių srityje ir „Fortum“ sukauptas žinias apie Šiaurės šalių elektros energijos rinkas“, – pažymi Olli Hagqvist, „Taaleri Energia“ gamybos vadovas.

* * *

Taaleri 
„Taaleri“ yra Suomijos finansinių paslaugų bendrovė, kurios patronuojanti bendrovė „Taaleri Plc“ yra įtraukta į pagrindinį Nasdaq Helsinkio rinkos sąrašą. „Taaleri“ grupė veiklą vykdo trijose srityse: turto valdymo, finansavimo ir energetikos. „Taaleri“ teikia paslaugas instituciniams investuotojams, bendrovėms ir privatiems asmenims. Grupės dukterinės bendrovės yra „Taaleri Wealth Management Ltd“ ir jos filialai, „Taaleri Private Equity Funds Group“, „Taaleri Investments Group“, „Taaleri Energia Oy Group“ ir „Garantia Insurance Company Ltd“. Be to, „Taaleri“ asocijuotos bendrovės yra „Fellow Finance Plc“, teikianti tarpusavio skolinimo paslaugas, „Inderes Oy“, analizuojanti rinkas ir teikianti informaciją investuotojams, ir „Ficolo Oy“, kurianti duomenų centrus.

2017 m. gruodžio pabaigoje „Taaleri“ valdomo turto vertė siekė 5,6 mlrd. eurų, bendrovė valdė 4 400 klientų turtą. „Taaleri Plc“ turi apie 3 900 akcininkų. „Taaleri“ veiklą prižiūri Suomijos finansų rinkos priežiūros tarnyba.

Fortum

„Fortum“ yra pirmaujanti švarios energijos įmonė, tiekianti elektros energiją ir šildymo bei vėsinimo paslaugas, taip pat išmaniuosius sprendimus, didinančius išteklių vartojimo efektyvumą. „Fortum“ veiklą vykdo Šiaurės ir Baltijos šalyse, Rusijoje, Lenkijoje ir Indijoje. 2017m. bendrovės „Fortum“ pardavimai siekė 4,5mlrd. eurų. „Fortum“ korporacijoje dirba apie 9000 žmonių. Kompanijos akcijos kotiruojamos NASDAQ OMX Helsinkio vertybinių popierių biržoje.

„Fortum“ Lietuvoje priklauso UAB „Fortum Heat Lietuva“, kuri valdo įmones UAB „Fortum Klaipėda“ (95%), UAB „Fortum Joniškio energija“ (66,2%) ir UAB „Fortum Švenčionių energija“ (50%). Taip pat įmonei priklauso 19,64% AB „Klaipėdos energija“ akcijų ir 49% UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijų.

Daugiau informacijos – www.fortum.lt.

Andrius Kasparavičius

Atstovas ryšiams su visuomene
Tel: +370 698 17 740
andrius@koko.lt