„Fortum“ laimėjo sutartį dėl didžiausios saulės energijos sistemos įrengimo Šiaurės šalių istorijoje

„Fortum” laimėjo „S Group“ rengtą konkurencingą konkursą dėl saulės energijos sistemų įrengimo ant maždaug 40 komercinių pastatų stogų visoje Suomijoje.  Šis saulės energijos projektas, kurio bendras galingumas – apie 10 MW, yra didžiausias istorijoje saulės energijos gamybos sistemų, įrengtų ant stogų, tiekimo projektas Šiaurės šalyse. Bendras iš saulės išgaunamos energijos galingumas Suomijoje 2017 m. buvo apytikriai 35 MW.

„Fortum“ yra atsakinga už projekto planavimą, projekto valdymą ir įrangos pirkimą. Įrengimo darbus atliks apie 10 „ARE“ brigadų. Įrengimo darbai bus pradėti 2018 m. pavasarį ir užbaigti 2018 m. rudenį (išskyrus keletą naujų objektų).

 „Mūsų vizijos – „švaresnio pasaulio link“ – įgyvendinimas nėra paprastas, jis taip pat neatliekamas per vieną naktį. Laimei, šio tikslo siekia ir daugelis kitų įmonių ir bendruomenių, o šis „S Group“ projektas, skirtas išgauti saulės energiją nuo jų komercinių pastatų stogų, yra geriausias jo pavyzdys“, sako Tatu Kulla, „Fortum“ verslo plėtros direktorius.

„Visa „S Group“ turi bendrą tikslą panaudoti savo pačių išgaunamą atsinaujinančią energiją ir iš jos pasigaminti 80 procentų savo sunaudojamos elektros iki 2025 m. Elektros suvartojimas mūsų objektuose smarkiai išauga vasaros metu, kuomet saulė šviečia ilgiau ir yra intensyvesnė. Geriausiu atveju, vasaros metu galime pasigaminti pakankamai saulės energijos, kad patenkintume vieno pastato elektros energijos poreikį 100 proc.”, sako Mikko Halonen, „S-Voima“ generalinis direktorius.

„Pasirinkome „Fortum“ tiekti mums saulės energijos sistemas, nes jų produktai patikimi, taip pat jie vykdo procesų auditą. Saulės energijos sistemos naudojimo trukmė yra ne vienas dešimtmetis. Mes pasitikime „Fortum“ gebėjimu vykdyti įsipareigojimus ir po daugelio metų“, priduria Halonen.

„Fortum“ stipriosios pusės įgyvendinat saulės energijos projektus verslo klientams – tai pripažintos ir finansiškai patikimos įmonės solidumas, aukšta kokybė ir ekonomiškai efektyvūs sprendimai bei patirtis sėkmingai įgyvendinant didelio masto saulės elektrinių statybos projektus, kuri nusidriekia iki Indijos; čia bendras „Fortum“ įrengtų saulės elektrinių pajėgumas siekia 185MW.

* * *

S Group

„S Group“ – Suomijos įmonių, vykdančių veiklą prekybos ir paslaugų sektoriuose, tinklas. Suomijoje šis tinklas turi daugiau nei 1600 parduotuvių. „S Group“ susideda iš kooperatyvų ir SOK korporacijos bei jos filialų. „S Group“ sudaro dvidešimt nepriklausomų regioninių kooperatyvų ir kooperatyvams priklausanti SOK korporacija bei jos filialai. Be to, į „S Group“ sudėtį taip pat įeina septyni vietos kooperatyvai. Kooperatyvų tinklas apima visą Suomiją; jų veikloje pabrėžiamas regioninis aspektas. Kooperatyvų savininkai – jų nariai, dar vadinami „koop“ nariais. 

Fortum

„Fortum“ yra pirmaujanti švarios energijos įmonė, tiekianti elektros energiją ir šildymo bei vėsinimo paslaugas, taip pat išmaniuosius sprendimus, didinančius išteklių vartojimo efektyvumą. „Fortum“ veiklą vykdo Šiaurės ir Baltijos šalyse, Rusijoje, Lenkijoje ir Indijoje. 2017m. bendrovės „Fortum“ pardavimai siekė 4,5mlrd. eurų. „Fortum“ korporacijoje dirba apie 9000 žmonių. Kompanijos akcijos kotiruojamos NASDAQ OMX Helsinkio vertybinių popierių biržoje.

„Fortum“ Lietuvoje priklauso UAB „Fortum Heat Lietuva“, kuri valdo įmones UAB „Fortum Klaipėda“ (95%), UAB „Fortum Joniškio energija“ (66,2%) ir UAB „Fortum Švenčionių energija“ (50%). Taip pat įmonei priklauso 19,64% AB „Klaipėdos energija“ akcijų ir 49% UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijų.

Daugiau informacijos – www.fortum.lt.

Andrius Kasparavičius

Atstovas ryšiams su visuomene
Tel: +370 698 17 740
andrius@koko.lt