„Fortum“ ieško efektyvesnių biomasės naudojimo būdų naujoje bendrojoje įmonėje Indijoje

„Fortum“ žengė pirmyn vykdydama savo programą „Bio2x“: kartu su „Numaligarh Refinery Limited“ (NRL) ir „Chempolis“ buvo įsteigta bendroji įmonė, kuri statys ir eksploatuos biorafinavimo fabriką Asamo valstijoje Indijoje. „Fortum“ investuos į šį projektą 13,5 milijono eurų, už kuriuos įsigis 28 % bendrosios įmonės akcijų.

Įmonei „Fortum“ ši investicija yra dalis jos mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros programos „Bio2x“, kurios tikslas – efektyvesnis biomasės išteklių naudojimas. Ją vykdant ieškoma būdų, kaip atskirti ir panaudoti visas tam tinkamas biomasės frakcijas.

„Vykdydami programą „Bio2x“ tiriame naujas verslo galimybes, kurias siūlo frakcionavimu grindžiamos technologijos ir galutiniai šio proceso produktai. Manome, kad iš biomasės galima pagaminti vertingų galutinių produktų ir naudoti juos vietoje iškastinių ar kitokių mažiau tvarių žaliavų,“ – sakė Heli Antila, „Fortum“ vyriausioji technologijų pareigūnė (CTO).

Šiuo metu „Fortum“ išbando kelis skirtingus frakcionavimo metodus. Be to, bendradarbiaudama su įvairiomis įmonėmis „Fortum“ tiria galutinius skirtingų metodų produktus.

Naujajame biorafinavimo fabrike bus naudojama „Chempolis“ sukurta skruzdžių rūgšties technologija. Pagrindinė biorafinavimo fabriko žaliava bus bambukas, o pagrindinis produktas – bioetanolis, kuris bus parduodamas NRL ir joje maišomas su benzinu. Be to, fabrike gaminami biochemikalai ir bioanglis. Bioanglis bus naudojama kogeneracinėje jėgainėje gaminant šilumą ir elektrą fabrikui. Energijos perteklius bus parduotas NRL naftos perdirbimo gamyklai ir pakeis elektros gamybą naudojant iškastinį kurą.

„Įmonės „Chempolis“ sprendimas yra viena iš mūsų tiriamų frakcionavimo technologijų. Džiaugiamės, kad šioje bendrojoje įmonėje mes pagaliau galime išbandyti ją komerciniu mastu ir taip žengti pirmyn savo „Bio2x“ programoje,“ – sakė Heli Antila.

Šis projektas padės kovoti su klimato kaita. Jis gali turėti didelės teigiamos įtakos ir vietos bendruomenėms: bus pasiūlyta darbo vietų tūkstančiams žmonių, o ilguoju laikotarpiu jis padės padidinti vietos bendruomenių tvarumą ir pagerinti gyvenimo sąlygas.

„Fortum“ yra didžiausia „Chempolis“ akcininkė, valdanti maždaug 34 % akcijų.

* * *

NRL 
NRL – tai Indijos valstybinė naftos perdirbimo įmonė, įkurta 1993 metais, o komercinę gamybą vykdanti nuo 2000 m. NRL užima tvirtas pozicijas Šiaurės Rytų Indijoje.

„Chempolis
„Chempolis“ – tai Suomijos biorafinavimo technologijų įmonė, kurios specializacija yra novatoriškų ir tvarių anglies junginių aspektu neutralių technologijų kūrimas biomasės, energetikos, naftos, popieriaus, alkoholio, cukraus ir chemijos pramonėms.

Fortum

„Fortum“ yra pirmaujanti švarios energijos įmonė, tiekianti elektros energiją ir šildymo bei vėsinimo paslaugas, taip pat išmaniuosius sprendimus, didinančius išteklių vartojimo efektyvumą. „Fortum“ veiklą vykdo Šiaurės ir Baltijos šalyse, Rusijoje, Lenkijoje ir Indijoje. 2017 m. bendrovės „Fortum“ pardavimai siekė 4,5 mlrd. eurų. „Fortum“ korporacijoje dirba apie 9000 žmonių. Kompanijos akcijos kotiruojamos NASDAQ OMX Helsinkio vertybinių popierių biržoje.

„Fortum“ Lietuvoje priklauso UAB „Fortum Heat Lietuva“, kuri valdo įmones UAB „Fortum Klaipėda“ (95%), UAB „Fortum Joniškio energija“ (66,2%) ir UAB „Fortum Švenčionių energija“ (50%). Taip pat įmonei priklauso 19,64% AB „Klaipėdos energija“ akcijų ir 49% UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijų.

Daugiau informacijos – www.fortum.lt.

Andrius Kasparavičius

Atstovas ryšiams su visuomene
Tel: +370 698 17 740
andrius@koko.lt