„Fortum“ aktyviai dalyvauja plėtojant elektrinę aviaciją Suomijoje

„Fortum“ dalyvauja Helsinkio elektrinių lėktuvų asociacijos projekte, kuriame bandomas elektra varomas lėktuvas. Planuojama, kad pirmasis čia įsigytas serijinės gamybos elektrinis lėktuvas „Pipistrel Alpha Electro“ pakils į pirmąjį savo skrydį Suomijoje 2018 m. liepos 31 d. 10 val. iš Helsinkio-Malmio oro uosto.

„Manome, kad transporto elektrifikacija yra vienas efektyviausių būdų išmetamam anglies dioksido kiekiui mažinti. Mes vieni pirmųjų sukūrėme ir išplėtėme elektrinių transporto priemonių įkrovimo infrastruktūrą Šiaurės šalyse, o dabar norime pritaikyti patirtį, įgytą kuriant elektromobilių įkrovimo infrastuktūrą, plėtodami sparčiai besivystančią elektrinę aviaciją“, – sakė Heli Antila, „Fortum“ vyriausioji technologijų pareigūnė.

Elektros naudojimas aviacijoje mažina atmosferos taršą išmetimais ir triukšmą šalia oro uostų. Siekiama naudoti vien elektrinius variklius mažuose lėktuvuose ir hibridinę technologiją didesniuose keleiviniuose orlaiviuose.

„Dalyvaudami pirmajame elektrinio lėktuvo projekte Suomijoje įgysime vertingų žinių apie elektrinių lėktuvų akumuliatorių įkrovimą, akumuliatoriaus tinkamumo naudoti laiką ir galios sąnaudas įvairiais skrydžio etapais. Šią informaciją galėsime pritaikyti kurdami aviacijos infrastruktūrą“, – sakė „Fortum“ projekto vadovas Tapio Poutiainen.

Elektrinis lėktuvas „Pipistrel Alpha Electro“ ne tik padės gauti duomenų tyrimams, bet ir bus naudojamas pilotams mokyti.

„Elektrinio lėktuvo eksploatacija yra pigesnė nei tradicinių lėktuvų, todėl daugiau žmonių – mėgėjų ar planuojančių pradėti piloto karjerą – galės ateiti į skraidymo mokyklą. Remiantis pradiniais vertinimais, elektrinio lėktuvo naudojimas skraidymo mokykloje galėtų sumažinti mokymo kainą trečdaliu“, – sakė Janne Vasama iš Helsinki elektrinių lėktuvų asociacijos.

 * * *

Fortum

„Fortum“ yra pirmaujanti švarios energijos įmonė, tiekianti elektros energiją ir šildymo bei vėsinimo paslaugas, taip pat išmaniuosius sprendimus, didinančius išteklių vartojimo efektyvumą. „Fortum“ veiklą vykdo Šiaurės ir Baltijos šalyse, Rusijoje, Lenkijoje ir Indijoje. 2017 m. bendrovės „Fortum“ pardavimai siekė 4,5 mlrd. eurų ir 61% mūsų elektros energijos pagaminta be CO2. „Fortum“ korporacijoje dirba apie 9000 žmonių. Kompanijos akcijos kotiruojamos NASDAQ OMX Helsinkio vertybinių popierių biržoje.

„Fortum“ Lietuvoje priklauso UAB „Fortum Heat Lietuva“, kuri valdo įmones UAB „Fortum Klaipėda“ (95%), UAB „Fortum Joniškio energija“ (66,2%) ir UAB „Fortum Švenčionių energija“ (50%). Taip pat įmonei priklauso 19,64% AB „Klaipėdos energija“ akcijų ir 49% UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijų.

Daugiau informacijos – www.fortum.lt.

Andrius Kasparavičius

Atstovas ryšiams su visuomene
Tel: +370 698 17 740
andrius@koko.lt