„Fortum“ parduos Indijos 185 MW saulės energijos įmonės akcijų paketą ir toliau investuos į saulės energiją

„Fortum“ pasirašė sutartį, pagal kurią ji parduos 54 % savo akcijų saulės energijos įmonėje, valdančioje keturias saulės jėgainės Indijoje, įmonėms „UK Climate Investments“ (40 %) ir „Elite Alfred Berg“ (14 %). „Elite Alfred Berg“ turi galimybę įsigyti iš „Fortum“ dar 16 % akcijų. Bendras šio paketo pajėgumas siekia 185 MW. Šioje partnerystėje „Fortum“ toliau veiks kaip svarbus smulkusis saulės energijos įmonės akcininkas ir teiks eksploatacijos bei techninės priežiūros paslaugas pagal ilgalaikę sutartį.

Numatoma, kad visa šio 54 % akcijų perleidimo be skolų ir grynųjų vertė, įskaitant „Fortum“ kaip smulkios akcininkės grynosios skolos perdavimo padarinius, sieks maždaug 150 milijonų eurų. Teigiamas saulės energetikos paketo pardavimo poveikis „Fortum“ rezultatams sieks maždaug 20 milijonų eurų ir bus priskirtas Susijungimų ir įsigijimų bei saulės ir vėjo energetikos plėtros padaliniui. Šį sandorį turės patvirtinti ES priežiūros institucijos, jį užbaigti numatoma 2018 m. trečiojo ketvirčio pradžioje.

„Sutartis su „Elite Alfred Berg“ ir „UK Climate Investments“ yra svarbus žingsnis įgyvendinant mūsų saulės energetikos strategiją. Siekiame tęsti partnerystę ir būsimuose saulės energetikos projektuose. Šis susitarimas atlaisvins kapitalo kitoms investicijoms ir padės „Fortum“ toliau išnaudoti pagrindines savo kompetencijas projektuojant, statant ir eksploatuojant saulės energijos jėgaines Indijoje“, – sakė Kari Kautinen, „Fortum“ Susijungimų ir įsigijimų bei saulės ir vėjo energetikos plėtros padalinio vyresnysis viceprezidentas.

„Šis projektas rodo didėjantį Indijos antrinės rinkos pasiruošimą atsinaujinantiesiems ištekliams – kuriama aplinka, kurioje privatūs investuotojai nebijo investuoti į naujus „plyno lauko“ projektus, padėsiančius greičiau sumažinti Indijos ekonomikos priklausomybę nuo iškastinio kuro“, – sakė Richard Abel, „UK Climate Investments“ generalinis direktorius. „Džiaugiamės ir didžiuojamės galėdami bendradarbiauti su „Fortum“ ir „UK Climate Investments“ bei investuoti į atsinaujinančiuosius energijos išteklius savo klientų vardu“, – sakė Daniel Pasternack, „Elite Alfred Berg“ generalinis direktorius.

Kaip jau pranešta anksčiau, „Fortum“ stengsis skirti 200–400 milijonų eurų savo plėtros kapitalo į saulės energetikos projektus Indijoje.

* * *

„UK Climate Investments“

UKCI – tai 200 milijonų svarų vertės bandomoji investicijų Indijoje ir Užsachario Afrikoje programa. Jos paskirtis yra vykdyti transformuojamuosius ekologiškus projektus, kuriuose UKCI kapitalas gali tvariai pritraukti privataus sektoriaus investicijų, taip padėdamas besivystančioms pasaulio ekonomikoms prisitaikyti prie klimato kaitos bei skatindamas švaresnę ir ekologiškesnę plėtrą. „UK Climate Investments LLP“ (UKCI) yra bendroji įmonė, įkurta „Green Investment Group“ ir JK Vyriausybės Verslo, energetikos ir pramonės plėtros departamento. www.greeninvestmentgroup.com

„Elite Alfred Berg“

„EAB Group Plc“ – tai pelningai veikianti ir auganti investicinių paslaugų įmonė, siūlanti universalias ir kokybiškas turto valdymo paslaugas tiek eiliniams klientams, tiek profesionaliems investuotojams. „EAB Group Plc“ kotiruojama „First North Finland“ biržoje, kurios operatorė yra „NASDAQ Helsinki Oy“ (Helsinkio akcijų birža). „EAB Group Plc“ yra „EAB Group“ patronuojančioji įmonė. Grupės klientų bazę sudaro fiziniai ir juridiniai asmenys, kuriems paslaugos teikiamos 17-je biurų visoje šalyje. Grupėje dirba daugiau nei 100 investavimo specialistų ir daugiau nei 25 priklausomi agentai. Savo klientų vardu Grupė valdo maždaug 3 milijardų eurų vertės turtą. Susipažinti su „EAB Group“ paslaugomis galite adresu www.eabgroup.fi.

Fortum

„Fortum“ yra pirmaujanti švarios energijos įmonė, tiekianti elektros energiją ir šildymo bei vėsinimo paslaugas, taip pat išmaniuosius sprendimus, didinančius išteklių vartojimo efektyvumą. „Fortum“ veiklą vykdo Šiaurės ir Baltijos šalyse, Rusijoje, Lenkijoje ir Indijoje. 2017 m. bendrovės „Fortum“ pardavimai siekė 4,5 mlrd. eurų ir 61% mūsų elektros energijos pagaminta be CO2. „Fortum“ korporacijoje dirba apie 9000 žmonių. Kompanijos akcijos kotiruojamos NASDAQ OMX Helsinkio vertybinių popierių biržoje.

„Fortum“ Lietuvoje priklauso UAB „Fortum Heat Lietuva“, kuri valdo įmones UAB „Fortum Klaipėda“ (95%), UAB „Fortum Joniškio energija“ (66,2%) ir UAB „Fortum Švenčionių energija“ (50%). Taip pat įmonei priklauso 19,64% AB „Klaipėdos energija“ akcijų ir 49% UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijų.

Daugiau informacijos – www.fortum.lt.

Andrius Kasparavičius

Atstovas ryšiams su visuomene
Tel: +370 698 17 740
andrius@koko.lt