„Fortum“ laimėjo teisę statyti 250 MW saulės energijos jėgainę Indijoje

„Fortum“ iš „Karnataka Renewable Energy Development Ltd.“ gavo teisę statyti 250 megavatų (MW) saulės energijos jėgainę Pavagados saulės energijos parke Tumkuro rajone, Karnatakos valstijoje, Indijoje. Jėgainės eksploataciją tikimasi pradėti trečią 2019 m. ketvirtį. Kapitalo išlaidos turėtų siekti maždaug 120 milijonų eurų, saulės energijos parkas 25 metus turės teisę taikyti fiksuotą 2,85 INR/kWh tarifą. Pavagados saulės energijos parke „Fortum“ jau eksploatuoja 100 MW elektrinę.

„Džiaugiamės galėdami pradėti naują saulės energijos plėtros projektą Indijoje. Čia jau keletą metų sėkmingai vykdome saulės energetikos plėtrą, tad įgijome vertingos patirties. Pratęsdama ankstesnį sandorį, kuriuo pardavėme akcijų esamose jėgainėse Indijoje dalį ir užmezgėme partnerystę su „UK Climate Investments“ bei „Elite Alfred Berg“, „Fortum“ toliau plečia savo saulės energetikos portfelį“, – sakė Kari Kautinen, Saulės ir vėjo energetikos plėtros bei įsigijimų ir susijungimų padalinio vyresnysis viceprezidentas.

„Fortum“ tikslas – padidinti turimą saulės ir vėjo energetikos portfelį iki gigavato pagrindinėse savo rinkose. „Fortum“ atsinaujinančiųjų išteklių veiklos modelis apima saulės ir vėjo energetikos objektų kūrimą, statybą ir valdymą bei partnerystę su atrinktais investuotojais, kai jėgainės perduodamos eksploatuoti.

Šiuo metu įmonės eksploatuojami saulės energijos ištekliai siekia 185 MW galios Indijoje ir 35 MW Rusijoje. Visi „Fortum“ eksploatuojami vėjo energijos ištekliai siekia 142 MW, šiuo metu statomi dar trys objektai, o ateityje numatomos papildomos plėtros galimybės Šiaurės Europos šalyse ir Rusijoje.

* * *

Fortum

„Fortum“ yra pirmaujanti švarios energijos įmonė, tiekianti elektros energiją ir šildymo bei vėsinimo paslaugas, taip pat išmaniuosius sprendimus, didinančius išteklių vartojimo efektyvumą. „Fortum“ veiklą vykdo Šiaurės ir Baltijos šalyse, Rusijoje, Lenkijoje ir Indijoje. 2017 m. bendrovės „Fortum“ pardavimai siekė 4,5 mlrd. eurų ir 61% mūsų elektros energijos pagaminta be CO2. „Fortum“ korporacijoje dirba apie 9000 žmonių. Kompanijos akcijos kotiruojamos NASDAQ OMX Helsinkio vertybinių popierių biržoje.

„Fortum“ Lietuvoje priklauso UAB „Fortum Heat Lietuva“, kuri valdo įmones UAB „Fortum Klaipėda“ (95%), UAB „Fortum Joniškio energija“ (66,2%) ir UAB „Fortum Švenčionių energija“ (50%). Taip pat įmonei priklauso 19,64% AB „Klaipėdos energija“ akcijų ir 49% UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijų.

Daugiau informacijos – www.fortum.lt.

Andrius Kasparavičius

Atstovas ryšiams su visuomene
Tel: +370 698 17 740
andrius@koko.lt