„Fortum“ laimėjo teisę statyti 250 MW saulės elektrinę Indijoje

„Fortum“ laimėjo „Gujarat Urja Vikas Nigam Ltd.“ konkursą ir statys 250 megavatų (MW) galios saulės elektrinę „Raghanesda“ saulės energijos parke Banaskhata rajone, Gudžarato valstijoje, Indijoje. Pradėti elektrinės eksploataciją tikimasi ketvirtąjį 2020 m. ketvirtį. Numatomos kapitalo išlaidos sieks maždaug 135 milijonus eurų, o saulės energijos parkas turės teisę taikyti fiksuotą 2,89 INR/kWh tarifą 25 metus.

 Vykdydama savo strategiją „Fortum“ toliau remsis per daugelį metų sukaupta patirtimi ir plėsis energijos generavimo neteršiant aplinkos CO2 sektoriuje. Saulės ir vėjo energijos sektoriuose siekiama padidinti įmonės turimą paketą iki gigavatų lygio vidaus rinkose. „Fortum“ atsinaujinančiųjų išteklių verslo modelį sudaro saulės ir vėjo elektrinių projektavimas, statyba ir valdymas. Pasitelkdama partnerystes ir kitas bendradarbiavimo formas „Fortum“ siekia išlaikyti tokią veiklos struktūrą, kad jos aktyvai nepatirtų per didelio spaudimo.

Įmonei priklauso 85 MW saulės energijos galios Indijoje ir 35 MW Rusijoje. Birželį „Fortum“ laimėjo teisę statyti 250 MW saulės energijos jėgainę Indijoje, statybos darbai jau prasidėjo, o eksploatacijos pradžia numatoma 2019 metais. Rusijoje „Fortum“ stato 110 MW galios saulės elektrinę.

* * *

„Fortum“ yra pirmaujanti švarios energijos įmonė, tiekianti elektros energiją ir šildymo bei vėsinimo paslaugas, taip pat išmaniuosius sprendimus, didinančius išteklių vartojimo efektyvumą. „Fortum“ veiklą vykdo Šiaurės ir Baltijos šalyse, Rusijoje, Lenkijoje ir Indijoje. 2017 m. bendrovės „Fortum“ pardavimai siekė 4,5 mlrd. eurų. „Fortum“ korporacijoje dirba apie 9000 žmonių. Kompanijos akcijos kotiruojamos NASDAQ OMX Helsinkio vertybinių popierių biržoje.

„Fortum“ Lietuvoje priklauso UAB „Fortum Heat Lietuva“, kuri valdo įmones UAB „Fortum Klaipėda“ (95%), UAB „Fortum Joniškio energija“ (66,2%) ir UAB „Fortum Švenčionių energija“ (50%). Taip pat įmonei priklauso 19,64% AB „Klaipėdos energija“ akcijų ir 49% UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijų.