„Fortum“ laimėjo teisę statyti 250 MW galios saulės energijos jėgainę Indijoje

„Fortum“ laimėjo Indijos įmonės „Solar Energy Corporation“ skelbtą konkursą ir statys 250 megavatų (MW) galios saulės elektros jėgainę Radžasthane, Indijoje. Pradėti jėgainės eksploataciją numatoma ketvirtąjį 2020m. ketvirtį. Šis saulės energijos parkas turės teisę taikyti fiksuotą 2,48INR/kWh tarifą 25 metus.

Vykdydama savo strategiją „Fortum“ toliau remsis per daugelį metų sukaupta patirtimi ir plėsis energijos generavimo neteršiant aplinkos CO2 sektoriuje. Saulės ir vėjo energijos sektoriuose siekiama padidinti įmonės turimą paketą iki gigavatų lygio. „Fortum“ atsinaujinančiųjų išteklių verslo modelis grindžiamas saulės ir vėjo energijos įrenginių projektavimu, statyba ir valdymu. Pasitelkdama partnerystes ir kitas bendradarbiavimo formas „Fortum“ siekia išlaikyti tokią veiklos struktūrą, kad jos aktyvai nepatirtų per didelio spaudimo.

Šiuo metu įmonė valdo 185MW saulės energijos galios Indijoje ir 35MW Rusijoje. 2018m. birželį „Fortum“ laimėjo teisę statyti 250MW saulės energijos jėgainę Indijoje, statybos darbai jau prasidėjo, o eksploatacijos pradžia numatoma 2019 metais. Rusijoje „Fortum“ stato 110MW galios saulės jėgainę.

 

* * *

„Fortum“ yra pirmaujanti švarios energijos įmonė, tiekianti elektros energiją ir šildymo bei vėsinimo paslaugas, taip pat išmaniuosius sprendimus, didinančius išteklių vartojimo efektyvumą. „Fortum“ veiklą vykdo Šiaurės ir Baltijos šalyse, Rusijoje, Lenkijoje ir Indijoje. 2017m. bendrovės „Fortum“ pardavimai siekė 4,5mlrd. eurų. „Fortum“ korporacijoje dirba apie 9000 žmonių. Kompanijos akcijos kotiruojamos Nasdaq Helsinkio vertybinių popierių biržoje.

„Fortum“ Lietuvoje priklauso UAB „Fortum Heat Lietuva“, kuri valdo įmones UAB „Fortum Klaipėda“ (95%), UAB „Fortum Joniškio energija“ (66,2%) ir UAB „Fortum Švenčionių energija“ (50%). Taip pat įmonei priklauso 19,64% AB „Klaipėdos energija“ akcijų ir 49% UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijų.

Daugiau informacijos – www.fortum.lt

 

Kontaktams: Andrius Kasparavičius, atstovas spaudai, tel. +37069817740, andrius.kasparavicius@partners.fortum.com