Närpes savivaldybėje „Fortum“ statys savo pirmąjį stambų vėjo jėgainių parką Suomijoje

„Fortum“ priėmė sprendimą investuoti į 90 megavatų (MW) galios Kalax vėjo jėgainių parko, kuris iškils Närpes savivaldybėje (Suomija), statybą. Pagal projektą parke bus įrengta 21 vėjo turbina, kurių bendra galia sieks 90,3 MW, o per metus bus pagaminama daugiau kaip 0,3 teravatvalandžių (TWh) elektros energijos. „Fortum“ jau pasirašė sutartį su bendrove „Vestas“ dėl turbinų tiekimo ir parko eksploatavimo bei jo techninės priežiūros. Kalax vėjo jėgainių parkas bus pirmasis „Fortum“ priklausantis stambus vėjo jėgainių parkas Suomijoje, kuris 2019 m. kovo mėn. įtrauktas į Suomijos nacionalinę atsinaujinančių energijos išteklių programą. Projekto kapitalinės išlaidos – apie 90 mln. eurų. Inžineriniai darbai statybos vietoje prasidės jau šią vasarą. Tikimasi, kad vėjo jėgainių parkas bus visiškai parengtas eksploatuoti ne vėliau kaip 2021 m. pirmajame ketvirtyje.

„Nepaprastai džiugu, kad jau galime paskelbti apie mūsų pirmojo stambaus vėjo jėgainių parko Suomijoje statybos pradžią. Tai – itin svarbus žingsnis įgyvendinant mūsų vėjo energetikos plėtojimo Šiaurės šalyse strategiją,“ – komentuodamas įvykį, pasakė „Fortum“ viceprezidentas vėjo energetikos klausimais Joonas Rauramo.

„Nuo to laiko, kai 2017 m. įgijome teisę į šį projektą, jį vystome glaudžiai bendradarbiaudami su vietinėmis suinteresuotosiomis šalimis. Sprendimas investuoti buvo labai svarbus šio projekto etapas, o dabar toliau bendradarbiausime visą dėmesį skirdami tam, kad vėjo jėgainių parkas būtų atiduotas eksploatuoti laiku ir laikantis biudžeto,“ – pabrėžė projektų plėtros vadovas Mikko Iso-Tryykäri.

Įgyvendindama savo strategiją didinti energijos gamybos neteršiant aplinkos anglies dioksidu apimtis, „Fortum“ ir toliau remsis savo ilgalaikiu patyrimu. Saulės ir vėjo energetikos srityje bendrovė iškėlė tikslą padidinti saulės ir vėjo jėgainių bendrąją suminę įrengtąją galią iki išties didelių gigavatais skaičiuojamų apimčių. „Fortum“ energijos gamybos iš atsinaujinančių išteklių verslo modelyje – saulės ir vėjo energetikos jėgainių projektavimas, statyba ir valdymas. Siekdama išlaikyti nedideliu turtu grindžiamą struktūrą, „Fortum“ pasitelkia partnerystę ir kitas bendradarbiavimo formas.

* * *

„Fortum“ yra pirmaujanti švarios energijos įmonė, tiekianti elektros energiją ir šildymo bei vėsinimo paslaugas, taip pat išmaniuosius sprendimus, didinančius išteklių vartojimo efektyvumą. „Fortum“ veiklą vykdo Šiaurės ir Baltijos šalyse, Rusijoje, Lenkijoje ir Indijoje. 2017 m. bendrovės „Fortum“ pardavimai siekė 4,5 mlrd. eurų. „Fortum“ korporacijoje dirba apie 9000 žmonių. Kompanijos akcijos kotiruojamos Nasdaq Helsinkio vertybinių popierių biržoje.

„Fortum“ Lietuvoje priklauso UAB „Fortum Heat Lietuva“, kuri valdo įmones UAB „Fortum Klaipėda“ (95%), UAB „Fortum Joniškio energija“ (66,2%) ir UAB „Fortum Švenčionių energija“ (50%). Taip pat įmonei priklauso 19,64% AB „Klaipėdos energija“ akcijų ir 49% UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijų.

Daugiau informacijos – www.fortum.lt

Kontaktams: Andrius Kasparavičius, atstovas spaudai, tel. +37069817740, andrius.kasparavicius@partners.fortum.com