„Fortum“ baigia Daugpilyje veikiančių „Fortum“ įmonių reorganizavimą

Fortum Latvia

Rugpjūčio 19 d. Latvijos Respublikos įmonių registre pradėtas Daugpilio mieste veikiančių „Fortum“ įmonių reorganizavimas, kurio metu buvo sujungtos trys „Fortum“ energijos gamybos įmonės. Naujas sujungtų bendrovių pavadinimas yra SIA „Fortum Daugavpils“. SIA „Fortum Daugavpils“ ir toliau tieks šilumą savivaldybės akcinei bendrovei „Daugavpils Siltumtīkli“ bei vykdys visus kitus sutartinius įsipareigojimus savo tiekėjams ir partneriams.

Daugpilyje veikiančių „Fortum“ įmonių sujungimas yra logiškas žingsnis, siekiant jų veiklos efektyvumo. SIA „Fortum Daugavpils“ prioritetu ir toliau bus šilumos energijos gamyba bei tiekimas savivaldybės akcinei bendrovei „Daugavpils Siltumtīkli“, prie kurios papildomai prisijungs apie 40% Daugpilio gyventojų. Mes vertiname bendradarbiavimą su savivaldybės akcine bendrove „Daugavpils Siltumtīkli“, taip pat ir su kitais bendradarbiavimo partneriais, todėl toliau vykdysime visus turimus įsipareigojimus. „Fortum“ Latvijoje dirba jau dvylika metų ir yra patikimas ilgalaikis partneris ir investuotojas“, sako Andris Vanags, „Fortum“ vadovas Latvijoje. „Esame tikri, jog turime reikiamų žinių ir patirties skatinti energetikos sektoriaus plėtrą Daugpilio regione“.

2018 m. vasario 7 d. SIA „Fortum Latvia“ pasirašė kapitalo pirkimo sutartį dėl nuosavybės Daugpilyje įsigijimo, įskaitant 100% SIA „BK Enerģija“, SIA „Energy & Communication“ ir „Sprino SIA“ akcijų paketą.

„Fortum“ Latvijoje dirba nuo 2007 metų. 2008 metais įmonė tapo Jelgavos miesto centralizuoto šildymo sistemos operatoriumi. 2013 m. „Fortum“ atidarė Jelgavos biomasės kogeneracinę jėgainę - pirmąją didelio galingumo biomasės kogeneracinę jėgainę Latvijoje, galinčią patenkinti iki 85% miesto šilumos poreikio.  

* * *

„Fortum“ yra pirmaujanti švarios energijos įmonė, tiekianti elektros energiją ir šildymo bei vėsinimo paslaugas, taip pat išmaniuosius sprendimus, didinančius išteklių vartojimo efektyvumą. „Fortum“ veiklą vykdo Šiaurės ir Baltijos šalyse, Rusijoje, Lenkijoje ir Indijoje. 2017 m. bendrovės „Fortum“ pardavimai siekė 4,5 mlrd. eurų. „Fortum“ korporacijoje dirba apie 9000 žmonių. Kompanijos akcijos kotiruojamos Nasdaq Helsinkio vertybinių popierių biržoje.

„Fortum“ Lietuvoje priklauso UAB „Fortum Heat Lietuva“, kuri valdo įmones UAB „Fortum Klaipėda“ (95%), UAB „Fortum Joniškio energija“ (66,2%) ir UAB „Fortum Švenčionių energija“ (50%). Taip pat įmonei priklauso 19,64% AB „Klaipėdos energija“ akcijų ir 49% UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijų.

Daugiau informacijos – www.fortum.lt

Kontaktams: Andrius Kasparavičius, atstovas spaudai, tel. +37069817740, andrius.kasparavicius@partners.fortum.com