„Fortum“ didina akcininkų valdomą dalį savo Šiaurės šalių vėjo energetikos pakete

Vėjo energija

„Fortum“ ir „Credit Suisse Energy Infrastructure Partners“ (CSEIP) pasirašė sutartį, pagal kurią CSEIP konsultuojami fondai įsigis 80 % akcijų „Fortum“ Šiaurės šalių vėjo energetikos pakete. „Fortum“ šiame pakete išlaikys 20 % mažumos dalį, toliau prižiūrės statybos veiklą ir veiks kaip vėjo energetikos paketo ilgalaikio turto valdytoja.  

Paketą sudaro veikiantys Nygårdsfjellet (32 MW, Norvegija), Ånstadblåheia (50 MW, Norvegija) ir Solberg (76 MW, Švedija) vėjo jėgainių parkai, taip pat dar statomas Kalax (90 MW, Suomija) vėjo jėgainių parkas. Be to, šalys susitarė, kad CSEIP konsultuojami fondai investuos į 80 % akcijų Sørfjord (97 MW, Norvegija) vėjo jėgainių parke, kuris dar statomas, kai jis bus galutinai perduotas eksploatuoti. Dalis jėgainių jau veikia, o kitos turėtų pradėti darbą iki 2020 m. trečiojo ketvirčio pabaigos. „Fortum“ ir CSEIP taip pat susitarė dėl tolesnio bendradarbiavimo ir pasirašė išimtinį susitarimą dėl naujo projekto Sävar, Švedijoje (154 MW), kurį planuojama vykdyti vėliau. Tai padidintų bendrai valdomą galią iki maždaug 500 MW.

Tikimasi, kad visa suma už 80 % akcijų perdavimą be įsiskolinimo ir grynųjų sieks maždaug 250 milijonų eurų, iš jų 170 milijonų eurų per pirmąjį 2020 m. ketvirtį. Sandorį turi patvirtinti ES priežiūros institucijos, tikimasi jį užbaigti pirmąjį 2020 m. ketvirtį.

Ši pardavimo operacija padarys nedidelį teigiamą poveikį Generavimo padalinio 2020 m. pirmojo ketvirčio palyginamajam veiklos pelnui.

„Fortum“ ir toliau vykdys kitus suplanuotus vėjo energetikos projektus Šiaurės šalyse.

„Didžiuojamės savo vėjo jėgainių parkais ir plėtosime vėjo energetiką Šiaurės šalyse. „Credit Suisse Energy Infrastructure Partners“ – tai stiprus ir patyręs investuotojas į vėjo energiją, ypač Šiaurės Europoje. Šis sandoris atitinka „Fortum“ antrinio kapitalo panaudojimo praktiką, jis išlaisvins kapitalo ir suteiks mums galimybę toliau išnaudoti pagrindines „Fortum“ kompetencijas projektuojant, statant ir eksploatuojant vėjo jėgaines Šiaurės šalyse“, – sakė „Fortum“ Vėjo energetikos padalinio viceprezidentas Joonas Rauramo.

„Investavimas į vėjo energetiką kartu su tokiu stipriu ir pasišventusiu pramonės partneriu kaip „Fortum“ mums yra puiki galimybė. Džiaugiamės pradėdami bendradarbiauti su „Fortum“, kuri jau įrodė didelę patirtį ir įsipareigojimą pastatydama bei eksploatuodama kelis vėjo jėgainių parkus Šiaurės šalyse“, – sakė Tim Marahrens, už sandorį atsakingas „Credit Suisse Energy Infrastructure Partners“ atstovas.

Kartu su susijusiomis įmonėmis „Fortum“ valdo maždaug 3000 MW saulės ir vėjo energijos gamybos pajėgumų Šiaurės šalyse, Rusijoje ir Indijoje, iš jų 713 MW jau eksploatuojama, o likusi dalis statoma arba projektuojama.

* * *

„Fortum“ yra pirmaujanti švarios energijos įmonė, gaminanti ir tiekianti elektros energiją ir teikianti šildymo bei vėsinimo paslaugas, taip pat išmaniuosius sprendimus, didinančius išteklių vartojimo efektyvumą. „Fortum“ kviečia savo klientus ir visuomenę prisidėti prie švaresnio pasaulio kūrimo. Įmonėje dirba daugiau nei 8000 specialistų Šiaurės Europos ir Baltijos šalyse, Rusijoje, Lenkijoje ir Indijoje. 2018 metais „Fortum“ pardavimo apimtys pasiekė 5,2 milijardo eurų, o 57 % elektros gaminama neišskiriant į aplinką CO2. „Fortum“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Helsinkio vertybinių popierių biržoje.  

„Fortum“ Lietuvoje priklauso UAB „Fortum Heat Lietuva“, kuri valdo įmones UAB „Fortum Klaipėda“ (95%), UAB „Fortum Joniškio energija“ (66,2%) ir UAB „Fortum Švenčionių energija“ (50%). Taip pat įmonei priklauso 19,64% AB „Klaipėdos energija“ akcijų ir 49% UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijų.

Daugiau informacijos – www.fortum.lt

Kontaktams: Andrius Kasparavičius, atstovas spaudai, tel. +37069817740, andrius.kasparavicius@partners.fortum.com