„Fortum“ įsigijo specializuotą baterijų antrinio perdirbimo įmonę „Crisolteq“

„Fortum“ įsigijo visą augančios Suomijos įmonės „Crisolteq“, kurios specializacija – ličio jonų baterijų perdirbimas išgaunant jose esančius vertinguosius metalus, akcijų paketą. Šia investicija „Fortum“ sustiprins savo, kaip antrinio perdirbėjo išgaunant vertinguosius metalus, pozicijas Europoje. Be to, baterijose esančių vertingųjų metalų antrinis panaudojimas papildys ir dabartinį „Fortum“ baterijų perdirbimo verslą.

Įmonės „Crisolteq“, kurioje šiuo metu dirba 23 darbuotojai, pardavimų apimtys per praėjusius finansinius metus siekė 2,1 mln. EUR. Įsigijimo kainos sandorio šalys nusprendė neatskleisti.

Šiuo metu pasaulyje perdirbama tik apie 50% ličio jonų baterijų. „Crisolteq“ yra sukūrusi unikalų antrinio perdirbimo hidrometalurgijos būdu procesą, leidžiantį perdirbti daugiau kaip 80% tokių baterijų. Apdorojant panaudotas baterijas hidrometalurgijos būdu, iš jų atskiriamas kobaltas, manganas ir nikelis, o po to šie vertingieji metalai pristatomi baterijų gamintojui, kuris juos vėl panaudoja gamyboje.

„Fortum“ viceprezidentas antrinio perdirbimo ir atliekų tvarkymo klausimais Kalle Saarimaa teigia, kad „visuomenei pereinant prie elektromobilių, ateityje reikšmingai išaugs baterijų paklausa. Mes tvirtai tikime „Crisolteq“ sukurto perdirbimo hidrometalurgijos būdu proceso nauda. Manome, kad šios technologijos laukia daug žadanti ateitis ir ją laikome reikšminga mūsų antrinio perdirbimo verslo dalimi. Vertingųjų metalų išgavimas iš panaudotų baterijų reiškia, kad mūsų aplinka ne tik bus mažiau teršiama panaudotomis elektromobilių baterijomis, bet ir sumažės vertingųjų metalų gavybos iškastiniu būdu poreikis.“

„Crisolteq“ priklausantys pramoniniai antrinio perdirbimo hidrometalurgijos būdu įrenginiai veikia Harjavaltoje (Suomija). Be to, „Crisolteq“ turi gamyklą Tornio bei mokslinių tyrimų ir plėtros padalinį Raisio.

* * *

„Fortum“ yra pirmaujanti švarios energijos įmonė, gaminanti ir tiekianti elektros energiją ir teikianti šildymo bei vėsinimo paslaugas, taip pat išmaniuosius sprendimus, didinančius išteklių vartojimo efektyvumą. „Fortum“ kviečia savo klientus ir visuomenę prisidėti prie švaresnio pasaulio kūrimo. Įmonėje dirba daugiau nei 8000 specialistų Šiaurės Europos ir Baltijos šalyse, Rusijoje, Lenkijoje ir Indijoje. 2018 metais „Fortum“ pardavimo apimtys pasiekė 5,2 milijardo eurų, o 57 % elektros gaminama neišskiriant į aplinką CO2. „Fortum“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Helsinkio vertybinių popierių biržoje.  

„Fortum“ Lietuvoje priklauso UAB „Fortum Heat Lietuva“, kuri valdo įmones UAB „Fortum Klaipėda“ (95%), UAB „Fortum Joniškio energija“ (66,2%) ir UAB „Fortum Švenčionių energija“ (50%). Taip pat įmonei priklauso 19,64% AB „Klaipėdos energija“ akcijų ir 49% UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijų.

Daugiau informacijos – www.fortum.lt

Kontaktams: Andrius Kasparavičius, atstovas spaudai, tel. +37069817740, andrius.kasparavicius@partners.fortum.com