„Fortum Joniškio energija“ įsigijo biokuro katilinę ir šilumos tiekimo tinklus Joniškyje

UAB „Fortum Joniškio energija“ ir nepriklausoma šilumos gamintoja UAB „GA Joniškis“ 2019 m. gruodžio mėnesį pasirašė biokuro katilinės ir šilumos tiekimo tinklų pirkimo-pardavimo sutartį, kuria remiantis UAB „Fortum Joniškio energija“ įsigijo 2MW galios vandens šildymo katilus su sauso tipo ekonomaizeriais, visą įprastinei veiklai iki 1MW galios vykdyti reikalingą įrangą ir termofikacinius tinklus, jungiančius UAB „Fortum Joniškio energija“ Centrinę ir Pakluonių katilines. Sandorio vertė – 300 tūkst. eurų (be PVM).

Įsigytos katilinės instaliuotas bendras šiluminis galingumas sudaro 4MW, tačiau šiandien galima tik pusės katilinės pajėgumų panaudojimo galimybė, eksploatuojant vieną iš dviejų vandens šildymo katilų. Antrajam katilui ir prie jo esantiems priklausiniams reikalingas kapitalinis remontas, kurį  atlikus bendra UAB „Fortum Joniškio energija“ eksploatuojamų šilumos gamybos įrenginių galia išaugtų iki 22,42 MW.

„Šiuo metu vykdome įsigyto turto bandomuosius paleidimo ir derinimo darbus, atliekame įrenginių remontą, susidėvėjusių mazgų ir agregatų keitimą. Planuojame, kad katilinė pilnai instaliuotai galiai eksploatuoti bus paruošta 2020-2021m. šildymo sezonui“, – sako UAB „Fortum Joniškio energija“ generalinis direktorius Dainius Muižys.

Iki biokuro katilinės ir šilumos tiekimo tinklų įsigijimo įmonės balanse atsinaujinančių energijos šaltinių dalis šilumos gamyboje sudarė apie 59%, 21% šilumos buvo gaminama naudojant gamtines dujas, o 20% šilumos nuperkama iš nepriklausomų šilumos gamintojų. Pilnai panaudojant naujai įsigytos katilinės pajėgumus, atsinaujinančių energijos šaltinių dalis bendrame įmonės balanse turėtų išaugti iki 83%.

Ši investicija sumažins iškastinio kuro naudojimą, suteiks biokuro kaupimo (rezervavimo) galimybę, bei užtikrins sklandų tiekimą. Taip pat bus stabilizuojamas ar mažinamas šilumos tarifas, subalansuojami vandens šildymo katilų „vasariniai“ režimai.

* * *

„Fortum“ yra pirmaujanti švarios energijos įmonė, gaminanti ir tiekianti elektros energiją ir teikianti šildymo bei vėsinimo paslaugas, taip pat išmaniuosius sprendimus, didinančius išteklių vartojimo efektyvumą. „Fortum“ kviečia savo klientus ir visuomenę prisidėti prie švaresnio pasaulio kūrimo. Įmonėje dirba daugiau nei 8000 specialistų Šiaurės Europos ir Baltijos šalyse, Rusijoje, Lenkijoje ir Indijoje. 2018 metais „Fortum“ pardavimo apimtys pasiekė 5,2 milijardo eurų, o 57% elektros gaminama neišskiriant į aplinką CO2. „Fortum“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Helsinkio vertybinių popierių biržoje. 

„Fortum“ Lietuvoje priklauso UAB „Fortum Heat Lietuva“, kuri valdo įmones UAB „Fortum Klaipėda“ (95%), UAB „Fortum Joniškio energija“ (66,2%) ir UAB „Fortum Švenčionių energija“ (50%). Taip pat įmonei priklauso 19,64% AB „Klaipėdos energija“ akcijų ir 49% UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijų.

Daugiau informacijos – www.fortum.lt

Kontaktams: Andrius Kasparavičius, atstovas spaudai, tel. +37069817740, andrius.kasparavicius@partners.fortum.com