„Fortum“ didina savo kompetencijas prekybos elektros energija skaitmeninimo srityje: bus steigiamas naujas Duomenų mokslo ir analizės skyrius

Skaitmeninės technologijos keičia energetikos sektorių ir yra labai svarbios „Fortum“ gebėjimui efektyviai vykdyti veiklą, pelningai konkuruoti ir kartu padėti mažinti visuomenės priklausomybę nuo iškastinio kuro. Tam reikia geriausių techninių ir skaitmeninių kompetencijų bei sprendimų. „Fortum“ didins savo kompetencijas pasitelkdama naują pasaulinio lygio analizės ir mašinų mokymosi komandą. Verslo technologijų padalinyje atsiras naujas Duomenų mokslo ir analizės skyrius, atsakingas už IT, inovacijas ir skaitmeninimą įmonėje „Fortum“.

Duomenų mokslo ir analizės skyriui vadovaus dr. Christianas Jacobssonas. Jo skyriaus užduotis bus didinti „Fortum“ projektų skaitmeninimą ir padėti mums įgyvendinti prekybos elektros energija ir išteklių optimizavimo viziją. Jis bus atsakingas Arunui Aggarwaliui, „Fortum“ Verslo technologijų padalinio vyresniajam viceprezidentui. Christianas Jacobssonas prisijungs prie „Fortum“ 2020 m. kovo 1 d., jis dirbs Ciuriche, Šveicarijoje. Prieš tai jis užėmė Dirbtinio intelekto energetikoje skyriaus vadovo pareigas įmonėje „Alpiq Digital“, Analizės skyriaus vadovo pareigas įmonėje „advanced energy trading GmbH“ ir Programinės įrangos kūrimo bei kainodaros skyriaus vadovo pareigas įmonėje „E.ON Energy Trading“.

„Norime sėkmingai išnaudoti skaitmeninimą vykstant energetikos sektoriaus transformacijai, ir tam mums reikia skaitmeninimo, optimizavimo ir išplėstinės analizės įgūdžių rinkinio. Christiano paskyrimas padės mums padidinti mūsų skaitmeninimo projektų vykdymo greitį, kokybę ir sėkmės tikimybę,“ – sakė Arunas Aggarwalis.

„Fortum“ operacinė aplinka fizinės elektros energijos rinkose per ateinančius keletą metų pastebimai pasikeis mums artėjant prie prekybos tikruoju laiku keliose rinkose. Kartu gerokai išaugs ir operacijų, ir rinkų skaičius. Naujasis Duomenų mokslo ir analizės skyrius padės reaguoti į kintančią veiklos vykdymo aplinką ir pavers „Fortum“ žaidėju, nustatančiu kartelę Šiaurės šalių prekybos energija rinkose.

„Mes turime skaitmeninės prekybos elektros energija ir išteklių optimizavimo ateities viziją. Christianas Jacobssonas dirbo su skaitmeninėmis programomis šiame sektoriuje, keletą metų plėtojo įvairius skaitmeninimo projektus ir padės mums padidinti optimizavimo, prekybos ir išplėstinės analizės gebėjimus pritaikant naują požiūrio tašką,“ – sakė Simonas-Erikas Ollusas, „Fortum“ Prekybos ir išteklių optimizavimo padalinio viceprezidentas.

* * *

„Fortum“ yra pirmaujanti švarios energijos įmonė, gaminanti ir tiekianti elektros energiją ir teikianti šildymo bei vėsinimo paslaugas, taip pat išmaniuosius sprendimus, didinančius išteklių vartojimo efektyvumą. „Fortum“ kviečia savo klientus ir visuomenę prisidėti prie švaresnio pasaulio kūrimo. Įmonėje dirba daugiau nei 8000 specialistų Šiaurės Europos ir Baltijos šalyse, Rusijoje, Lenkijoje ir Indijoje. 2018 metais „Fortum“ pardavimo apimtys pasiekė 5,2 milijardo eurų, o 57 % elektros gaminama neišskiriant į aplinką CO2. „Fortum“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Helsinkio vertybinių popierių biržoje.  

„Fortum“ Lietuvoje priklauso UAB „Fortum Heat Lietuva“, kuri valdo įmones UAB „Fortum Klaipėda“ (95%), UAB „Fortum Joniškio energija“ (66,2%) ir UAB „Fortum Švenčionių energija“ (50%). Taip pat įmonei priklauso 19,64% AB „Klaipėdos energija“ akcijų ir 49% UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijų.

Daugiau informacijos – www.fortum.lt

Kontaktams: Andrius Kasparavičius, atstovas spaudai, tel. +37069817740, andrius.kasparavicius@partners.fortum.com