„Fortum“ inicijuoja centralizuoto šilumos tiekimo verslo Lenkijoje, Baltijos šalyse ir Järvenpää mieste Suomijoje strateginę peržiūrą

Atsižvelgusi į savo strategiją ir tęsdama verslo portfelio peržiūrėjimą, „Fortum“ nusprendė įvertinti savo strateginius pasirinkimus, įskaitant galimą verslo pardavimą, dėl centralizuoto šilumos tiekimo ir vėsinimo verslo Lenkijoje, Estijoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Järvenpää mieste Suomijoje.

Pirminių vertinimų rezultatai rodo, kad minėtas centralizuoto šilumos ir vėsinimo tiekimo verslas yra ta ūkinė veikla, kurios spartesnį augimą ir vertės potencialo realizavimą būtų galima užtikrinti esant kitokiai nuosavybės struktūrai.

2019 m. minėta ūkinės veiklos sritis pardavė 5,1 TWh šiluminės ir 1,3 TWh elektros energijos, o bendrasis EBIDTA siekė maždaug 120 mln. EUR.

Lenkijoje centralizuotą šilumą „Fortum“ tiekia penkiuose miestuose (Plock, Czestochowa, Bytom, Zabrze ir Wroclaw), naudodama nuosavus centralizuoto šilumos tiekimo įrenginius ir (arba) centralizuoto šilumos tiekimo tinklus. Šilumos tiekimo pajėgumai apima ir dvi kogeneracines (CHP) jėgaines Czestochowa ir Zabrze, kurios atiduotos eksploatuoti atitinkamai 2010 m. ir 2019 m. 2019 m. Lenkijoje parduota 3,3 TWh šiluminės ir 0,6 TWh elektros energijos, o EBIDTA siekė 43 mln. EUR.

Baltijos šalyse centralizuotą šilumą „Fortum“ tiekia penkiuose miestuose (Tartu ir Pärnu Estijoje, Daugavpils ir Jelgava Latvijoje bei Klaipėda Lietuvoje). Be to, „Fortum“ valdo nuosavas kogeneracines jėgaines (CHP) ir turi 49 proc. naujos šiuo metu Kaune statomos jėgainės akcijų. 2019 m. Baltijos šalyse „Fortum“ pardavė 1,5 TWh šiluminės ir 0,6 TWh elektros energijos. Įskaitant subsidijas iš biokuro gaminamai energijai, EBIDTA siekė 66 mln. EUR.

Minėtose ūkinės veiklos srityse dirba apie 530 darbuotojų, iš kurių pusė yra Lenkijoje, o kiti – Baltijos šalyse.

Be to, „Fortum“ turi centralizuoto šilumos tiekimo verslą ir Järvenpää-Tuusula rajone (Suomija), kuris apima kogeneracinę jėgainę (CHP) ir centralizuoto šilumos tiekimo tinklą. 2019 m. parduota 0,3 TWh šiluminės ir 0,1 TWh elektros energijos, o EBIDTA siekė 11 mln. EUR. Šios įmonės veikla ir techninė priežiūra vykdoma užsakomųjų paslaugų pagrindu.

Kol kas nėra aišku, ar vertinimas baigsis sprendimu atlikti kokius nors sandorius. Jei taip, „Fortum“ atitinkamai informuos rinką.

* * *

„Fortum“ yra pirmaujanti švarios energijos įmonė, gaminanti ir tiekianti elektros energiją ir teikianti šildymo bei vėsinimo paslaugas, taip pat išmaniuosius sprendimus, didinančius išteklių vartojimo efektyvumą. „Fortum“ kviečia savo klientus ir visuomenę prisidėti prie švaresnio pasaulio kūrimo. Įmonėje dirba daugiau nei 8000 specialistų Šiaurės Europos ir Baltijos šalyse, Rusijoje, Lenkijoje ir Indijoje. 2018 metais „Fortum“ pardavimo apimtys pasiekė 5,2 milijardo eurų, o 57 % elektros gaminama neišskiriant į aplinką CO2. „Fortum“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Helsinkio vertybinių popierių biržoje.  

„Fortum“ Lietuvoje priklauso UAB „Fortum Heat Lietuva“, kuri valdo įmones UAB „Fortum Klaipėda“ (95%), UAB „Fortum Joniškio energija“ (66,2%) ir UAB „Fortum Švenčionių energija“ (50%). Taip pat įmonei priklauso 19,64% AB „Klaipėdos energija“ akcijų ir 49% UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijų.

Daugiau informacijos – www.fortum.lt

Kontaktams: Andrius Kasparavičius, atstovas spaudai, tel. +37069817740, andrius.kasparavicius@partners.fortum.com