Siekdama sparčiau formuoti ir plėtoti elektromobilių įkrovimo infrastruktūrą, „Fortum“ kuria partnerystę su „Infracapital“

„Fortum“ pasirašė sutartį dėl jai priklausančio Šiaurės šalių viešųjų elektromobilių įkrovimo stotelių operatoriaus (EĮSO) „Fortum Recharge AS“ kontrolinio akcijų paketo pardavimo bendrovei „Infracapital“ – „M&G Plc“ investicijų į infrastruktūrą padaliniui. Užbaigus sandorį, „Fortum“ priklausys 37% bendrovės „Recharge“ akcijų. „Recharge“, kuri yra didžiausias Šiaurės šalyse EĮSO, turi beveik 1300 nuosavų ir papildomai valdo dar 1400 kitiems priklausančių viešųjų elektromobilių įkrovimo stotelių Norvegijoje, Suomijoje ir Švedijoje.

Partnerystė leis sukurti bendrą nuosavybės struktūrą, skirtą sparčiau įgyvendinti „Recharge“ augimo planus viešųjų EĮSO rinkoje ir dar kartą patvirtinti savo, kaip rinkos lyderio, poziciją. Tuo pačiu metu sandoris leis išlaisvinti kapitalą tolesniam šios partnerystės bei paslaugų, kurias „Fortum“ teikia savo mobilumo paslaugų klientams, stiprinimui.

„Fortum“ išlieka prekių ženklų „Charge&Drive“ ir „Plugsurfing“ savininke, kuriuos ji naudos siūlydama pažangias mobilumo paslaugas, skirtas skaitmeninei įkrovimo stotelių infrastruktūrai, bei įkrovimo namuose ir paskirties punktuose paslaugas. „Fortum“ ir toliau siūlo programinę įrangą kaip paslaugą (SaaS) elektromobilių įkrovimo infrastruktūros tinklų valdymui bei kliento sąsajas kitiems EĮSO.

Vertinant pasauliniu mastu, Šiaurės šalys yra priskiriamos moderniausioms ir sparčiausiai augančioms elektromobilių rinkoms. Tvirtas tokios plėtros pagrindas yra vyriausybės politika ir ambicingi aplinkos taršos anglies dioksidu mažinimo tikslai. Augant elektromobilių naudojimo mastams, šiame regione yra didžiulis viešų greito elektromobilių įkrovimo stotelių infrastruktūros poreikis.

„Partnerystė su „Infracapital“ yra didžiulė galimybė, leidžianti iš pagrindų padidinti „Recharge“ augimo apimtis. Tuo pačiu metu ji yra ir „Fortum“ sėkmės istorija, kuri patvirtina pažangiausių Šiaurės šalių rinkoje įkrovimo paslaugų, kurias mes sukūrėme per pastaruosius keletą metų, vertę. Kartu su „Infracapital“ sieksime realizuoti visą „Recharge“ potencialą šiame sparčiai augančiame sektoriuje,“ – komentuodamas sandorį, pasakė „Fortum“ viceprezidentas verslo technologijų klausimais Arun Aggarwal.

„Infracapital“ yra pasiryžusi padėti Europos šalims pereiti prie tokios ekonomikos, kuri apsaugotų aplinką nuo taršos anglies dioksidu ir tuo pačiu metu kurtų vertę bei garantuotų tvarų augimą mūsų investuotojams. Akivaizdu, kad mažinant taršą anglies dioksidu itin svarbus vaidmuo teks elektromobiliams, todėl nepaprastai džiaugiamės, kad dirbdami su „Fortum“, kuri yra ne tik pirmaujantis švarios energijos tiekimo partneris, bet ir turi tvirtą padėtį vietos rinkoje bei augimo potencialą, mes užsitikriname itin kokybišką patekimo į šią rinką tašką,“ – pabrėžė „Infracapital“ generalinis direktorius Christophe Bordes.

Įmonės vertė, kuri atitinka 100 % „Recharge“ dydžio, yra apie 140 mln. eurų. Sandorį tikimasi užbaigti 2020 m. antrajame ketvirtyje.

* * *
„Fortum“ yra pirmaujanti švarios energijos įmonė, gaminanti ir tiekianti elektros energiją ir teikianti šildymo bei vėsinimo paslaugas, taip pat išmaniuosius sprendimus, didinančius išteklių vartojimo efektyvumą. „Fortum“ kviečia savo klientus ir visuomenę prisidėti prie švaresnio pasaulio kūrimo. Įmonėje dirba daugiau nei 8000 specialistų Šiaurės Europos ir Baltijos šalyse, Rusijoje, Lenkijoje ir Indijoje. 2018 metais „Fortum“ pardavimo apimtys pasiekė 5,2 milijardo eurų, o 57 % elektros gaminama neišskiriant į aplinką CO2. „Fortum“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Helsinkio vertybinių popierių biržoje.

„Fortum“ Lietuvoje priklauso UAB „Fortum Heat Lietuva“, kuri valdo įmones UAB „Fortum Klaipėda“ (95%), UAB „Fortum Joniškio energija“ (66,2%) ir UAB „Fortum Švenčionių energija“ (50%). Taip pat įmonei priklauso 19,64% AB „Klaipėdos energija“ akcijų ir 49% UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijų.

Daugiau informacijos – www.fortum.lt

Kontaktams: Andrius Kasparavičius, atstovas spaudai, tel. +37069817740, andrius.kasparavicius@partners.fortum.com