„Fortum Švenčionių energija“ įsigis naują modernų šildymo katilą

„Fortum Švenčionių energija“, siekdama užtikrinti šilumos gamybos ir tiekimo saugumą bei patikimumą, esamą 4,5 MW galios biokurą deginantį vandens šildymo katilą keis nauju. Įvertinus dėl pastatų modernizavimo mažėjantį šilumos poreikį, šiuo metu eksploatuojamą katilą įmonė keis mažesniu, šilumos poreikius atitinkančiu 3,5 MW galios biokuro katilu.

Esamas biokuro katilas eksploatuojamas nuo 2003 m. 2019 m. atlikus planinę katilo vidaus apžiūrą nustatyta, kad vietomis yra kritinis katilo vidinių sienelių suplonėjimas iki 2,3 mm (projektinis 5 mm). Dėl katilo konstrukcijos ypatumų nėra galimybės atlikti katilo sienelių keitimo ar remonto darbų.

Atnaujinus susidėvėjusį seną šildymo katilą moderniu nauju, šiuolaikinius aplinkosauginius ir efektyvumo reikalavimus atitinkančiu katilu, padidės šilumos gamybos patikimumas, bus užtikrinamas šilumos energijos tiekimas vartotojams kiek galima mažesnėmis kainomis, o vidutinis metinis keičiamo katilo efektyvumas padidės nuo esamo 85,7% iki 90%.

Šiuo metu vykdomos pirkimo procedūros, preliminari planuojamo įsigyti katilo kaina – 850 tūkstančių eurų.

* * *
„Fortum“ yra pirmaujanti švarios energijos įmonė, gaminanti ir tiekianti elektros energiją ir teikianti šildymo bei vėsinimo paslaugas, taip pat išmaniuosius sprendimus, didinančius išteklių vartojimo efektyvumą. „Fortum“ kviečia savo klientus ir visuomenę prisidėti prie švaresnio pasaulio kūrimo. Įmonėje dirba daugiau nei 8000 specialistų Šiaurės Europos ir Baltijos šalyse, Rusijoje, Lenkijoje ir Indijoje. 2018 metais „Fortum“ pardavimo apimtys pasiekė 5,2 milijardo eurų, o 57 % elektros gaminama neišskiriant į aplinką CO2. „Fortum“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Helsinkio vertybinių popierių biržoje.

„Fortum“ Lietuvoje priklauso UAB „Fortum Heat Lietuva“, kuri valdo įmones UAB „Fortum Klaipėda“ (95%), UAB „Fortum Joniškio energija“ (66,2%) ir UAB „Fortum Švenčionių energija“ (50%). Taip pat įmonei priklauso 19,64% AB „Klaipėdos energija“ akcijų ir 49% UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijų.

Daugiau informacijos – www.fortum.lt

Kontaktams: Andrius Kasparavičius, atstovas spaudai, tel. +37069817740, andrius.kasparavicius@partners.fortum.com