„Fortum“, bendradarbiaudama su „Fiskars Group“ pradės komercinę specialių rankenų, padėsiančių stabdyti infekcijų plitimą, gamybą

„Fortum“ sukurta „laisvų rankų“ rankena, padedanti stabdyti infekcijų plitimą, bus perduota komercinei gamybai ir prekybai bendradarbiaujant su „Fiskars Group“. Ši novatoriška rankena, pagaminta iš perdirbto plastiko „Fortum Circo®“, suteikia galimybę atidaryti duris nenaudojant plaštakų. Pavasarį šis prie durų tvirtinamas durų rankenos priedas buvo išbandytas maisto prekių parduotuvėje, nustatyta, kad jis pastebimai sumažina plaštakos sąlytį su paviršiais. Ši rankena sulaukė didelio susidomėjimo ir šalies viduje, ir užsienyje.

Už tolesnį durų rankenos, anksčiau vadintos „Fortum Vipu“, tobulinimą, gamybą ir pardavimą bus atsakinga „Fiskars Group“. Komercinė rankenos gamyba ir tarptautinė prekyba prasidės vasarą. Ji bus gaminama Suomijoje, „Fiskars Group“ priklausančioje „Billnäs“ gamykloje Raseborge. Rankena bus gaminama iš perdirbto plastiko „Fortum Circo®“, kurį tieks „Fortum“ plastiko perdirbimo gamykla Ryhimekyje. Čia jis gaminamas iš šalyje surinktų plastikinių pakuočių atliekų.

„Džiaugiamės galėdami dirbti su tokia žinoma ir gerbiama įmone kaip „Fiskars Group“. Ši rankena – tai savalaikis ir praktiškas sprendimas, leisiantis padidinti perdirbto plastiko naudojimo universalumą. Be to, darbas su „Fiskars Group“ yra puikus ypač efektyvaus dviejų įmonių bendradarbiavimo pavyzdys“, – sakė Kalle Saarimaa, „Fortum“ perdirbimo ir atliekų padalinio viceprezidentas.

„Fiskars Group“ toliau tobulins rankenos dizainą ir tvirtinimo bei naudojimo patogumą, kad būtų galima ją naudoti su pačiomis įvairiausiomis durimis įvairiose viešosiose erdvėse.

„Mūsų tikslas – kad žmonės galėtų atlikti kasdienes užduotis saugiau. Norime dirbti su šia sparčiai tobulinama iniciatyva ir džiaugiamės, kad galime išnaudoti savo patirtį šioje išskirtinėje situacijoje. Tiriame naujas verslo galimybes, sukurtas žiedinės ekonomikos, ir ieškome būdų padidinti medžiagų naudojimo laiką. Perdirbto plastiko naudojimas šioje rankenoje suteikia įdomių galimybių“, – teigė Pekka Salmi, „Fiskars Group“ prekybos Suomijoje, Rusijoje ir Baltijos šalyse padalinio viceprezidentas.

* * *
„Fortum“ yra Europos energetikos įmonė, veikianti daugiau kaip 40 šalių. Savo klientams tiekiame elektrą, dujas, šilumą ir šaltį, taip pat išmaniuosius sprendimus, didinančius išteklių vartojimo efektyvumą. Kviečiame savo klientus ir visuomenę prisidėti prie švaresnio pasaulio kūrimo. Kartu su dukterine įmone „Uniper“ esame trečia pagal dydį elektros energijos be CO2 gamintoja Europoje. Pas mus dirba 19000 profesionalų, o mūsų apyvarta siekia 69 milijardus eurų. Esame kompetentingi ir turintys išteklių augti bei judėti į priekį transformuojant energetikos sektorių. „Fortum“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Helsinkio vertybinių popierių biržoje, o „Uniper“ akcijos – Frankfurto vertybinių popierių biržoje. www.fortum.com

„Fortum“ Lietuvoje priklauso UAB „Fortum Heat Lietuva“, kuri valdo įmones UAB „Fortum Klaipėda“ (95%), UAB „Fortum Joniškio energija“ (66,2%) ir UAB „Fortum Švenčionių energija“ (50%). Taip pat įmonei priklauso 19,64% AB „Klaipėdos energija“ akcijų ir 49% UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijų.

Daugiau informacijos – www.fortum.lt

Kontaktams: Andrius Kasparavičius, atstovas spaudai, tel. +37069817740, andrius.kasparavicius@partners.fortum.com