Markus Rauramo paskirtas „Fortum“ prezidentu ir generaliniu direktoriumi

 •    Nuo 2020 m. liepos 1 d. „Fortum“ prezidentu ir generaliniu direktoriumi paskirtas Markus Rauramo.

•     Siekdama tapti Europos energetikos pertvarkos lydere, bendrovė „Fortum“ paspartins savo transformaciją veikdama išvien su strategine dukterine įmone „Uniper“.

•      Iš karto pradedama naujo finansų direktoriaus paieška, pereinamuoju laikotarpiu finansų direktoriaus pareigas laikinai eis Timo Karttinen.  

Nuo 2020 m. liepos 1 d. naujuoju „Fortum“ korporacijos prezidentu ir generaliniu direktoriumi „Fortum“ direktorių valdyba paskyrė Markus Rauramo. 52 metų M. Rauramo turi socialinių mokslų (ekonomikos ir politikos istorijos sritis) magistro laipsnį.

Šiuo metu finansų direktoriaus pareigas užimantis Markus Rauramo į bendrovę atėjo prieš aštuonerius metus. Kartu su generaliniu direktoriumi Pekka Lundmark, kuris traukiasi iš pareigų, M. Rauramo padėjo „Fortum“ įvykdyti „Uniper“ įsigijimo sandorį, o paskutiniuosius dvejus metus buvo ir „Uniper“ stebėtojų tarybos pirmininko pavaduotojas. Dirbdamas „Fortum“ Sprendimų miestams padalinio vykdančiuoju viceprezidentu jis sėkmingai išplėtė ir papildė šio centralizuoto šilumos tiekimo paslaugas teikiančio padalinio verslą perdirbimo ir atliekų tvarkymo veiklos sritimis. O 2013 m. būdamas finansų direktoriumi jis prisiėmė ir papildomą atsakomybę – laikinai ėjo generalinio direktoriaus pareigas. Prieš ateidamas į „Fortum“ dirbo „Stora Enso“ – vienoje iš didžiausių pasaulio miško pramonės bendrovių, kur užėmė kelias tarptautinio lygmens pareigas ir atliko pagrindinį vaidmenį restruktūrizuojant bei transformuojant jos ūkinę veiklą.

„Nepaprastai džiaugiuosi galėdamas paskelbti, kad konsoliduotos „Fortum – Uniper“ įmonių grupės generaliniu direktoriumi paskirtas Markus Rauramo,“ – komentuodamas įvykį, pasakė „Fortum“ direktorių valdybos pirmininkas Matti Lievonen. „Būdamas patyrusiu vadovu, turinčiu įspūdingą sudėtingų situacijų valdymo ir darbo įvairiose kultūrose patirtį, jis parengs ir vykdys bendrą „Fortum“ ir „Uniper“ strategiją, kuri leistų mums tapti Europos energetikos pertvarkos lyderiais.“

„Naujo generalinio direktoriaus paiešką valdyba organizavo tarptautiniu lygmeniu. Mes radome kelis puikius kandidatus, tačiau vertinant pagal patirtį, kompetencijas ir asmens savybes buvo akivaizdu, kad geriausiai reikalavimus atitinka Markus Rauramo. Esu įsitikinęs, kad jo įtraukiantis, tačiau į rezultatus orientuotas ir ryžtingas vadovavimo stilius leis mums įgyvendinti reikiamus žingsnius pokyčių link ir tuo pačiu metu užsitikrinti tvirtą finansinę grąžą,“ – reziumuodamas pabrėžė Matti Lievonen.

„Jaučiuosi ne tik sujaudintas, bet ir pagerbtas, kad man suteikta galimybė imtis atsakomybės vadovauti šiai puikiai bendrovei jos lemiamo posūkio taške,“ – pasakė Markus Rauramo. „Ir „Fortum“, ir Uniper“ turi puikius darbuotojus bei tinkamus išteklius, kurie mums leidžia tęsti ir paspartinti vykstančią transformaciją. Ateityje mes turėsime labiau apibrėžtą verslo portfelį bei kruopščiai atsirinksime, kur ir kada investuoti į strateginį augimą. Tuo pačiu metu užtikrinsime, kad būtų garantuotas įmonių grupės finansinis tvirtumas.“

„Energetikos pertvarka turi būti grindžiama trimis kertiniais principais: tvarumu, prieinamumu ir tiekimo saugumu. Mūsų, kaip trečio pagal dydį Europoje elektros energijos gamintojo, kurio gamyba neteršia aplinkos anglies dioksidu, turima padėtis suteikia tvirtą pagrindą mums toliau augti. Mes nuosekliai mažinsime energijos gamybą iš anglies ir didindami švarios energijos apimtis, sieksime mažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro. Tuo pačiu metu energijos tiekimo saugumą užtikrinsime naudodami gamtines dujas, kurias laikui bėgant irgi pakeisime švarios energijos ištekliais. Be to, toliau kursime sprendimus žiedinei ekonomikai,“ – pabrėžė M. Rauramo.

Generalinio direktoriaus pareigas Markus Rauramo perima iš Pekka Lundmark, kuris beveik po penkerių metų darbo bendrovėje „Fortum“ buvo paskirtas „Nokia“ prezidentu ir generaliniu direktoriumi. Nuo 2020 m. liepos 1 d. finansų direktoriaus pareigas laikinai eis buvęs (2014–2017 m.) „Fortum finansų direktorius Timo Karttinen. Bendrovė skubiai imsis naujo finansų direktoriaus paieškos.

* * *

„Fortum“ yra Europos energetikos įmonė, veikianti daugiau kaip 40 šalių. Savo klientams tiekiame elektrą, dujas, šilumą ir šaltį, taip pat išmaniuosius sprendimus, didinančius išteklių vartojimo efektyvumą. Kviečiame savo klientus ir visuomenę prisidėti prie švaresnio pasaulio kūrimo. Kartu su dukterine įmone „Uniper“ esame trečia pagal dydį elektros energijos be CO2 gamintoja Europoje. Pas mus dirba 19000 profesionalų, o mūsų apyvarta siekia 69 milijardus eurų. Esame kompetentingi ir turintys išteklių augti bei judėti į priekį transformuojant energetikos sektorių. „Fortum“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Helsinkio vertybinių popierių biržoje, o „Uniper“ akcijos – Frankfurto vertybinių popierių biržoje. www.fortum.com      

„Fortum“ Lietuvoje priklauso UAB „Fortum Heat Lietuva“, kuri valdo įmones UAB „Fortum Klaipėda“ (95%), UAB „Fortum Joniškio energija“ (66,2%) ir UAB „Fortum Švenčionių energija“ (50%). Taip pat įmonei priklauso 19,64% AB „Klaipėdos energija“ akcijų ir 49% UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijų.

Daugiau informacijos – www.fortum.lt

 

Kontaktams: Andrius Kasparavičius, atstovas spaudai, tel. +37069817740, andrius.kasparavicius@partners.fortum.com