„Fortum Klaipėda“ sutvarkys 6000 tonų nuotekų dumblo

Laimėjusi AB „Klaipėdos vanduo“ viešą konkursą, UAB „Fortum Klaipėda“ pasirašė sutartį dėl sausinto dumblo tvarkymo paslaugos. Pagal šią sutartį „Fortum Klaipėda“ per metus saugiu ir bekvapiu būdu sutvarkys iki 6000 tonų miesto buitinių nuotekų valymo dumblo atliekų. Ši partnerystė padės mažinti nemalonių kvapų problemą Klaipėdos mieste.

Švari ir aplinkai nekenksminga UAB „Fortum Klaipėda“ atliekų deginimo technologija užtikrins, kad nuotekų dumblas bus sutvarkytas kokybiškai, t.y. nepakenkiant aplinkai ir bekvapiu būdu.

„Esame socialiai atsakinga įmonė ir dedame dideles pastangas, kad Klaipėdos mieste ir rajone sklistų kuo mažiau nemalonių kvapų. Todėl dumblo deginimas – viena iš priemonių mažinant kvapų taršą. Šiemet įmonė kvapų neutralizavimui jau skyrė 245 tūks. eurų. Pastebėjome, kad priimtos priemonės pasiteisino – kvapai, sklindantys iš Dumpių nuotekų valyklos – beveik neutralizuoti“, – sako AB „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Tai ne pirma „Fortum Klaipėda“ ir AB „Klaipėdos vanduo“ partnerystė. Nuo 2017 m. „Fortum Klaipėda“ sutvarkė jau daugiau nei 8000 tonų dumblo.

* * *

„Fortum“ yra Europos energetikos įmonė, veikianti daugiau kaip 40 šalių. Savo klientams tiekiame elektrą, dujas, šilumą ir šaltį, taip pat išmaniuosius sprendimus, didinančius išteklių vartojimo efektyvumą. Kviečiame savo klientus ir visuomenę prisidėti prie švaresnio pasaulio kūrimo. Kartu su dukterine įmone „Uniper“ esame trečia pagal dydį elektros energijos be CO2 gamintoja Europoje. Pas mus dirba 19000 profesionalų, o mūsų apyvarta siekia 69 milijardus eurų. Esame kompetentingi ir turintys išteklių augti bei judėti į priekį transformuojant energetikos sektorių. „Fortum“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Helsinkio vertybinių popierių biržoje, o „Uniper“ akcijos – Frankfurto vertybinių popierių biržoje. www.fortum.com      

„Fortum“ Lietuvoje priklauso UAB „Fortum Heat Lietuva“, kuri valdo įmones UAB „Fortum Klaipėda“ (95%), UAB „Fortum Joniškio energija“ (66,2%) ir UAB „Fortum Švenčionių energija“ (50%). Taip pat įmonei priklauso 19,64% AB „Klaipėdos energija“ akcijų ir 49% UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijų.

Daugiau informacijos – www.fortum.lt

Kontaktams: Andrius Kasparavičius, atstovas spaudai, tel. +37069817740, andrius.kasparavicius@partners.fortum.com