Mūsų slapukų politika

Naudojame slapukus, siekdami pagerinti savo svetaines, kuo įdomiau pateikti turinį ir užtikrinti paslaugų saugumą.

Svetainėse naudojame slapukus ar panašias technologijas, pavyzdžiui, mobiliuosius identifikatorius ar žiniatinklio švyturėlius, tačiau nerizikuojame jūsų duomenų apsauga.

Galite išreikšti sutikimą su visais slapukais, naudodamiesi slapukų juosta, matoma ekrano apačioje, atsidarius svetainę, arba atsiversti slapukų nustatymus ir pasirinkti, kuriuos slapukus norite aktyvuoti, o kuriuos išjungti. Jei sutiksite su visais slapukais, svetainė veiks, kaip numatyta, ir jūs galėsite naudotis visomis funkcijomis.

Duomenis, renkamus ir tvarkomus, siekiant 2016 m. ES Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) tikslų, valdo „Fortum Corporation“ ir jos globojama bendrovė („Fortum“).

Slapukų tvarkymas mūsų svetainėse

Gerbiame visus jūsų sprendimus, susijusius su slapukų naudojimu, todėl savo svetainėse sudarėme jums galimybę lengvai užblokuoti visus slapukus (išskyrus griežtai privalomus). Tiesa, turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, kad, išjungus slapukus, kai kurios mūsų sistemų funkcijos gali neveikti.

Siekiant sudaryti kuo tikslesnį slapukų sąrašą, mūsų svetainės reguliariai skenuojamos slapukų skenavimo įrankiu. Šis sąrašas pateikiamas privatumo nuostatų centre – jį rasite, paspaudę ant slapukų nustatymų, esančių šioje nuorodoje

Slapukų nustatymai


Pirmųjų šalių slapukai ir kitos technologijos, kuriomis mes paprastai naudojamės savo svetainėse. 

•Slapukai – tai maži tekstiniai failai, išsaugomi naudotojo prietaise. Kiekvienas slapukas turi unikalų anoniminį identifikatorių, kuris leidžia mums atpažinti naudotojus ir suskaičiuoti individualius mūsų svetainių lankytojus. Slapukai patys nekeliauja po internetą: jie gali būti įdiegiami naudotojo prietaise tik per jo pasirinktą svetainę. Tiktai slapuką atsiuntęs serveris vėliau gali iššifruoti tą slapuką ir jį naudoti.


•„JavaScript“ – tai programavimo kalba, vartojama interaktyvioms svetainių funkcijoms diegti ar svetainių naudotojų duomenims rinkti.

•Duomenų kaupimo vietoje naudojamos technologijos, pavyzdžiui, vietiniai bendrieji objektai („Flash“ slapukai) ir HTML5 vietinė talpykla, yra panašios į slapukus. Jas galima įdiegti naudotojo prietaise, siekiant fiksuoti duomenis apie tam tikrą veiklą arba atlikti reikiamus nustatymus.

•Žiniatinklio švyturėliai. Mūsų svetainėse taip pat naudojama technologija, vadinama žiniatinklio švyturėliu, arba taškų žyma. Ji leidžia perduoti duomenis iš naudotojo prietaiso į mūsų serverį. Žiniatinklio švyturėliai gali būti įterpiami į svetainę arba elektroninio pašto turinį. Jie padeda mūsų serveriui perprasti tam tikrus naudotojo prietaiso duomenis, nustatyti, kada svetaine naudojęsis žmogus peržiūrėjo tam tikrą turinį ar elektroninį laišką, patikslinti, kokią dieną bei kokiu metu jis matė žiniatinklio švyturėlį, ir išsiaiškinti to asmens naudoto prietaiso IP adresą.


•Mobilieji identifikatoriai. Mūsų mobiliosiose programėlėse įdiegti unikalūs identifikatoriai, leidžiantys aptikti prietaisą, naudotojui grįžus į programėlę ar kitaip naudojantis paslauga.

•Serverių žurnalai. Naudotojui prisijungus prie mūsų internetinės paslaugos, jo naršyklės siunčiami duomenys automatiškai išsaugomi mūsų serveryje. Žurnalo faile paprastai fiksuojami tokie duomenys: naudotojo IP adresas, naršyklės tipas ir kalbiniai nustatymai, taip pat išsaugomi duomenys apie internete naršančio asmens apsilankymo laiką, naršyklės lango dydį ir naršyklei identifikuoti naudojamus slapukus.

Atkreipkite dėmesį į tai, kad neįmanoma identifikuoti naudotojo, remiantis vien slapukais, be to, sistema negali žinoti, pavyzdžiui, naudotojo vardo ar elektroninio pašto adreso, jei jis pats jų nepateikia, norėdamas gauti paslaugą. Jeigu asmuo yra registruotas mūsų skaitmeninės paslaugos, pavyzdžiui, „Oma Fortum“ programėlės, naudotojas, galime sujungti duomenis, užfiksuotus, šiam žmogui naudojantis paslauga, su tais, kuriuos jis pateikė mums.

Trečiųjų šalių slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai mūsų svetainėse

Pirmosios šalies slapukai – tai mūsų pačių svetainėje įdiegti slapukai. Be šių slapukų, mūsų sistemose gali būti įdiegta reklamos tinklų, analizės bei stebėsenos ir socialinės žiniasklaidos paslaugų teikėjų slapukų.

Siekdami stebėti, kaip naudojamasi mūsų paslaugomis, pasitelkiame tokius įrankius, kaip „Google Analytics“. „Google“ įrankių slapukuose įrašyti duomenys (pavyzdžiui, IP adresai) gali būti siunčiami į viso pasaulio „Google“ serverius ir juose saugomi. Tai leidžia tvarkyti šiuos duomenis serveriuose, esančiuose už šalies, kurioje gyvena naudotojas, ribų. „Google“ pasitelkia šiuos duomenis, analizuodama, kaip internete naršantys asmenys peržiūrinėja jos turinį, ir sudarinėdama suvestines ataskaitas apie tai, kaip naudojamasi svetainėmis. „Google“ taip pat kaupia statistinius duomenis ir rengia ataskaitas apie tai, kaip naudojamasi su svetainėmis susijusiomis paslaugomis bei internetu. Surinkusi šiuos duomenis, „Google“ gali individualizuoti naudotojams rodomų reklamų turinį, atsižvelgdama į ankstesnę jų naršymo istoriją. Be to, ji turi galimybę atskleisti duomenis trečiosioms šalims, jei to reikalauja įstatymai arba jei „Google“ paveda trečiajai šaliai tvarkyti duomenis. Ši technologijų bendrovė“ nesusieja naudotojų IP adresų su jokiais kitais savo saugomais duomenimis.

Mūsų sistemose taip pat gali būti įdiegti socialinių tinklų įskiepiai, pavyzdžiui, „Facebook“ „Like“ mygtukas arba „Twitter“ „Like“ ir „Share“ mygtukai. Nors galite pastebėti tokius, atliekant socialinių tinklų įskiepį, įterptus mygtukus, su jais susijusį turinį tiesiogiai teikia atitinkamas paslaugų teikėjas. Mūsų sistemoje įdiegti socialiniai įskiepiai atpažįsta, ar naudotojas prisijungė prie atitinkamos paslaugos, ir gali jam rodyti svetainėje individualizuotą turinį. Socialinių tinklų kūrėjai, vadovaudamiesi galiojančia savo privatumo politika, gali, pasitelkdami socialinių tinklų įskiepius, rinkti duomenis apie naudotojo apsilankymą. Atitinkamos sistemos neatskleidžia savo renkamų duomenų „Fortum“, išskyrus tuos atvejus, kai naudotojas tam duoda aiškų sutikimą.

Slapukai trečiųjų šalių svetainėse

Mes naudojame slapukus ne tik savo, bet ir trečiųjų šalių svetainėse. Tai darome, siekdami pateikti internetinių paslaugų naudotojams tikslinę reklamą. Šie slapukai pasitelkiami tikslingai: jie leidžia parinkti reklamas, atsižvelgiant į ankstesnę naudotojo naršymo istoriją ir kitus veiksnius, taip pat padeda reklamuotojams nusiųsti savo reklamą į tų naudotojų, kuriuos ji išties galėtų dominti, naršykles. Tai sudaro galimybę pateikti internete naršantiems žmonėms įdomesnį reklaminį turinį. Be to, parinkdami reklamas, mes naudojamės per trečiųjų šalių svetaines surinktais duomenimis apie naudotojų elgesį.  

Slapukų paskirtis

Slapukus naudojame dėl įvairių priežasčių. Pavyzdžiui, norėdami patobulinti savo gaminius bei paslaugas, pateikti naudotojo interesus atitinkantį turinį ir užtikrinti savo paslaugų saugumą. Galime pakeisti slapukų ar panašių technologijų pavadinimus, tobulindami ir atnaujindami savo paslaugas, tačiau apskritai šios technologijos klasifikuojamos taip, kaip toliau nurodyta.

• Griežtai privalomi slapukai. Šie slapukai būtini, kad mūsų svetainė funkcionuotų: jų neįmanoma išjungti mūsų sistemose. Jie paprastai įdiegiami, tik reaguojant į jūsų atliktus veiksmus, kuriais pateikiate paslaugos užklausą, pavyzdžiui, kai valdote savo privatumo nustatymus, prisijungiate prie svetainės arba pildote tam tikras formas. Galite nustatyti, kad jūsų naršyklė blokuotų šiuos slapukus arba įspėtų jus apie juos, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės dalys neveiks. Šitie slapukai nesaugo jokios asmeniškai atpažįstamos informacijos.

• Našumo slapukai. Šie slapukai naudojami vidiniais tikslais: siekiant užtikrinti, kad mūsų svetainėse naršantys asmenys įgytų geresnės patirties, naudodamiesi mūsų svetainėmis. Šie slaptieji failai padeda mums suskaičiuoti apsilankymus bei srauto šaltinius, taip nustatyti, kaip veikia svetainė, ir padaryti ją veiksmingesnę. Įdiegti slapukai padeda mums sužinoti, kokie puslapiai populiariausi ir kokie mažiausiai populiarūs, taip pat atskleidžia, kaip lankytojai juda svetainėje. Visa, pasitelkiant šiuos slapukus, renkama informacija yra anoniminė. Jei nesutiksite su įdiegtais slapukais, negalėsime žinoti, kada apsilankėte mūsų svetainėje, taigi taip pat neturėsime galimybės ir stebėti jos našumo.

• Funkciniai slapukai. Šie slapukai praverčia, atliekant naudotojo nustatymus, pavyzdžiui, jie padeda atpažinti vardą, kalbą ar regioną, prisiminti pamirštus duomenis, taip pat leidžia mums suteikti naudotojui individualizuotas paslaugas. Šiuos slaptuosius failus įdiegti galime mes patys arba trečiųjų šalių teikėjai, kurių paslaugos įtrauktos į mūsų puslapius. Jums nesutikus su įdiegtais slapukais, kai kurios arba visos paslaugos gali neveikti.

•Tiksliniai slapukai. Šie slapukai saugo informaciją apie tai, kaip dažnai naudotojas lankosi mūsų svetainėje, kokius puslapius peržiūri ir kokias nuorodas spaudžia. Viena iš jų funkcijų – užtikrinti, kad naudotojui rodomos reklamos kuo labiau atitiktų jo interesus. Reklamos slapukai taip pat leidžia rodyti mūsų gaminių reklamas, naudotojams lankantis kitose svetainėse. Be to, šiuos slaptuosius failus galima pasitelkti, norint apriboti tam tikros reklamos rodymą ir nustatyti, ar veiksmingos mūsų rinkodaros kampanijos, taip pat stebint, kaip naudotojas juda tarp skirtingų mūsų svetainių. Įdiegti slapukai tiesiogiai nesaugo asmeninės informacijos – jų veikimas pagrįstas unikaliu jūsų naršyklės ir interneto prietaiso identifikavimu. Jei nesutiksite su šiais slapukais, matysite mažiau tikslinės reklamos.

•Socialinių tinklų slapukai. Socialinių tinklų platformos naudoja socialinių tinklų slapukus naudotojui atpažinti, jie taip pat suteikia jam galimybę, pavyzdžiui, dalytis platformoje straipsniais, paspaudžiant mygtuką. Šie slapukai gali sekti jūsų naršyklę, jums keliaujant per kitas svetaines, ir taip sudėlioti jūsų interesų profilį. Tai gali turėti įtakos tam, kokį turinį bei kokius pranešimus jūs regėsite kitose savo lankomose interneto svetainėse. Jei nesutiksite su šiais slapukais, galite netekti galimybės matyti šių dalijimosi įrankių ar jais naudotis.

Kas gali peržiūrėti slapukų surinktus duomenis?

Be „Fortum“, šiuos duomenis gali peržiūrėti mūsų IT ir analizės paslaugų teikėjai. Trečiųjų šalių sistemos ir socialinių tinklų įskiepiai gali rinkti duomenis apie naudotojo apsilankymą, vadovaudamiesi galiojančia jų privatumo politika.

Slapukų galiojimo laikas

Naudojame sesijos slapukus, kurie baigia galioti, naudotojui uždarius naršyklę. Taip pat pasitelkiame nuolatinius slapukus, kurie naudotojo prietaise lieka nurodytą laikotarpį arba kol tas asmuo juos pašalina. Nuolatinių slapukų galiojimo laikas svyruoja nuo kelių mėnesių iki kelerių metų.